Zamknij

Bo we mnie jest seks - spektakl z piosenkami Kaliny Jędrusik. Mamy zaproszenia

22:53, 06.10.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj

Kalina Jędrusik była barwnym rajskim ptakiem w szarej rzeczywistości PRL-u.  Uznawana za symbol seksu lat 60. i 70. budziła wiele kontrowersji, nie przystawała do kanonów  tzw. „małej stabilizacji”. „Dziś (…) jej artystyczny wizerunek jawi się jak najpiękniejszy portret kobiecy malowany ręką mistrza. Wspomina się Kalinę z nostalgią i wzruszeniem, otaczając ją kultem wyrażanym w najlepszych słowach – wybitna, niepowtarzalna, niezastąpiona (…)” - tak napisała o Kalinie  Renata Wąsowska („Iluzjon” 1994 nr 03-04).

W Kabarecie Starszych Panów niezapomniane były jej interpretacje, na czele z wykonaniem piosenki Wasowskiego i Przybory „Bo we mnie jest seks”. Tę i inne słynne piosenki zaśpiewają młode, utalentowane wokalistki, i to będzie kobiecy spektakl, tak jak bardzo kobieca była Kalina Jędrusik.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Kim dla Kaliny Jędrusik był Stanisław Dygat? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed spektaklem. Konkurs trwa do czwartku, 12 października, do godz. 12. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.

Odpowiedź: Był mężem Kaliny Jędrusik.

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Janusz Gast
scenariusz i reżyseria
Marcin Partyka kierownictwo muzyczne, aranżacja, fortepian
Jagoda Stach, Anna Federowicz, Aurelia Luśnia, Karolina Łopuch, Karolina Burek, Klaudia Kuchtyk śpiew
Bogusław Sobczuk prowadzenie

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018