Zamknij

wtorek, 14.11, godz. 19.00

Filharmonia Pomorska

Bilety: www.bilety24.pl, kasa biletowa FP

COOLTURALNA FILHARMONIA to najnowszy projekt Filharmonii Pomorskiej adresowany do młodych melomanów, dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin z dziećmi od 6. roku życia, chętnych do odbycia podróży po świecie muzyki. Cykl rozpocznie, w ramach swej VII Jesiennej Trasy Koncertowej, Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka i uznani soliści, w tym młodzi wirtuozi u progu kariery.

Adam Klocek to światowej sławy wiolonczelista i dyrygent, jest dyrektorem artystycznym Młodej Polskiej Filharmonii, a także dyrektorem na-czelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej oraz szefem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej. Roman Spitzer, pierwszy altowiolista Rotterdam Philharmonic Orchestra, działa też jako dyrygent i jest często zapraszany przez orkiestry z całego świata. Celina Kotz jest studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatką m.in.: Nagrody dla „Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka” i Nagrody Publiczności 15. Konkursu Wieniawskiego (Poznań 2016). Zuzanna Sosnowska studiuje w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze, jest laureatką I nagrody X Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2015). Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich młodego pokolenia. Laureat wielu konkursów, w 2013 zwyciężył w Konkursie Kompozycji i Improwizacji „ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest".

Młoda Polska Filharmonia to ponadczterdziestoosobowa orkiestra młodzieżowa powstała w 2011 r., złożona z uczniów średnich i wyższych szkół muzycznych, to jedna z pierwszych w Polsce prywatnych orkiestr, grupująca najbardziej utalentowanych muzyków wyłanianych regularnie w przesłuchaniach dla uczniów i studentów. Program koncertu jest bardzo urozmaicony i atrakcyjny, zawiera m.in. Kurpińskiego Uwerturę do opery Aleksander i Apelles, którą bydgoscy melomani usłyszą jako jedni z nielicznych po raz pierwszy. Opera została bowiem niedawno odnaleziona po przeszło 200 latach.

W programie:

Georg Philipp Telemann (1681-1767) – Koncert na altówkę i orkiestrę
Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Karol Kurpiński (1785-1857) – Uwertura do opery „Aleksander i Apelles”
Ludwig van Beethoven (1770-1827) – VII Symfonia A-dur

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone