Zamknij

piątek, 17.11, godz. 18.00

Śwatłownia, ul. Św. Trójcy 15

Bilety: Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł

Katka Kotecka śpiewa, a także gra na gitarze. Od 8 lat artystka zajmuje się autorskimi utworami, chociaż wiele melodii oraz tekstów powstało już wcześniej. Katka od 4 lat koncertuje bardzo regularnie w naszym kraju, jak również poza jego granicami, miedzy innymi w Pradze, Wilnie i we Lwowie. Pisze i śpiewa w języku polskim, jak również w języku angielskim i jest to śpiew smutny, ale płynący prosto z jej serca.

Sama o sobie pisze, że piosenki dla niej są fotografiami ciągłych poszukiwań odpowiedzi oraz oswajania otaczającej rzeczywistości, jej własnego mikro-chaosu. To fotografie ruchu. To poruszone lub też prześwietlone obrazy momentów, które są zamknięte w słowach, w ramy dźwięku. 

Natomiast Zuzanna jest laureatką wielu festiwali, m.in.: konkursu Skoda Auto Muzyka, współorganizowanego przez Program Trzeci Polskiego Radia (2013), Giełdy Piosenki „Wieczorne Nastroje”, Kwidzyn 2014 (I miejsce), „Metamorfoz Sentymentalnych”, Lublin 2015 (I miejsce),  „Fraz” – festiwalu słowa w piosence, Poznań 2015 (I miejsce) i Danielki (Grand Prix oraz Nagroda Publiczności).

Zuzanna o sobie:

Wedle słownikowej definicji jestem kompozytorką i tekściarką, ale wolę myśleć o sobie jako o dziewczynie piszącej piosenki. Gram na gitarze i pianinie, ale ostatnimi czasy coraz większą czułością darzę swój mały akordeon. Myślę, że cokolwiek dzieje się na scenie, przede wszystkim powinno być prawdziwie. Staram się podchodzić z szacunkiem zarówno do dźwięku, jak i słowa, a od pewnego czasu nieustająco krzepi mnie myśl, że cokolwiek się zdarzy, można o tym napisać. Tak najłatwiej godzę się ze sobą i światem.

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone