Zamknij

Sępólno pozytywnie... Program Dni Sępólna Krajeńskiego 5-13 sierpnia

21:39, 03.08.2017 | CKiS Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Sępólna Krajeńskiego. Tydzień pełen atrakcji, imprez plenerowych, turniejów, zawodów, koncertów i nade wszystko, dobrej zabawy. W tym roku oferta na dni miasta prezentuje się szczególnie interesująco, stawiamy na całkowitą różnorodność, jeszcze bardziej poszerzając ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaczynamy 5 sierpnia na targowisku miejskim „Mój Rynek”, gdzie odbędzie się II Festiwal Dziecięcej Sztuki Cyrkowej „Mali Sztukmistrze” organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Dzień później, pierwsze w historii Dni Sępólna Krajeńskiego zawody konne w skokach przez przeszkody, które odbędą się na placu przemysłowym w Sikorzu.

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza przygotowała wystawę „Gdyby... - czyli przeszłość wkomponowana w teraźniejszość”, którą podziwiać będzie można w Starej Wozowni od 7 sierpnia. Tego dnia będą mogli Państwo również przetestować swoją wiedzę o Sępólnie, biorąc udział w Wielkim Teście z historii Sępólna Krajeńskiego zorganizowanym również przez bibliotekę.

8 sierpnia w samo południe wyruszymy w miasto by częstować Państwa pysznościami w ramach akcji sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki „Kultura-Smacznego!” Kalorie będzie można spalić jeszcze tego samego dnia udając się na bajkowy „Spacer z Misią”, bohaterką książki o naszym mieście autorstwa Mariusza Niemyckiego. Wśród mieszkańców Sępólna jest wielu utalentowanych malarzy i właśnie ich twórczości poświęcona będzie wystawa, której otwarcie zaplanowane jest na 8 sierpnia w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza.

9 sierpnia  zapraszamy na kolejne „Śniadanie na trawie”, tradycyjnie już na placu przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Tym razem będziemy się bawić na góralską nutę! Niezwykle popularna ostatnimi czasy gra typu escape room zawita w tym roku również do Sępólna Krajeńskiego, wszystkich chętnych do skorzystania z tej okazji zapraszamy 9 sierpnia do biblioteki, która na ten dzień zamieni się w prawdziwy labirynt zagadek.

Kolejna zagadka zostanie rozwiązana następnego dnia podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, na której dowiemy się, kto zostanie laureatem nagrody św. Wawrzyńca.

11 sierpnia z kolei będziemy przeżywać sportowe emocje na amfiteatrze przy sępoleńskim molo, który zamieni się w bokserski ring, wszystko to w ramach kolejnej już edycji Sępoleńskiej Gali Boxing Show.

Na plaży miejskiej12 sierpnia również zapanuje sportowa rywalizacja, a to przy okazji turnieju siatkówki plażowej koordynowanego przez Centrum Sportu i Rekreacji. Kulminacją Dni Sępólna Krajeńskiego będzie bez wątpienia XIII Jarmark św. Wawrzyńca (12 sierpnia), zainaugurowany widowiskowym korowodem zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki. Podczas tegorocznego Jarmarku wystąpią dla Państwa: zespół Replay, finaliści programu The Voice of Poland oraz Ania Wyszkoni.

Muzyczna zabawa kontynuowana będzie dnia następnego na plaży miejskiej, gdzie odbędzie się Bitwy DJ-ów, a symbolicznym zakończeniem tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego nastąpi podczas turnieju strzeleckiego organizowanego tradycyjnie przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

Nie czekajcie, już teraz rezerwujcie sobie wolny czas i wpisujcie w kalendarz wydarzenia, na których nie może Was zabraknąć! Dni Sępólna Krajeńskiego, 5-13 sierpnia 2017 r. - baw się razem z nami!

(CKiS Sępólno Krajeńskie)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018