Zamknij

Hodowca psów w Chełmnie odpowie za zanęcanie się nad nimi

10:36, 29.11.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci w Chełmnie prowadzą dochodzenie w sprawie znęcania się nad psami, których właściciel hodował je w skandalicznych warunkach, z pogwałceniem wszelkich norm higienicznych.

Wczoraj (28.11) mieszkaniec Chełmna zaalarmował policję o martwych psach zalegających przy ogródkach działkowych Nad Browiną. Mężczyzna dokonał odkrycia będąc na spacerze... ze swoim psem.

W wyniku podjętych na miejscu czynności policjanci ujawnili za ogrodzeniem jednej z działek w promieniu około 40 metrów rozrzucone ciała 15 psów  w stanie znacznego rozkładu. Na terenie przyległej działki znajdowały się jeszcze  dwa żywe dorosłe psy,  a w altanie było 5 szczeniaków , z których jeden był martwy. Obecni na miejscu podczas oględzin byli powiatowy lekarz weterynarii oraz prokurator rejonowy w Chełmnie. Decyzją weterynarza ze względu na brak odpowiednich warunków żywe zwierzęta, w sumie 6 sztuk przekazano do schroniska dla zwierząt. Psy były utrzymywane w skandalicznych warunkach  z dostępem tylko do brudnej wody. Policjanci zatrzymali  właściciela działki, 43-letniego mieszkańca Chełmna, który wkrótce usłyszy zarzuty.  Funkcjonariusze przejęli dokumentację, z której wynika, że mężczyzna prowadzi  hodowlę psów.

- Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - poinformowała asp. szt. Gabriela Andrzejczyk, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

kingakinga

0 0

Gnojek za znęcanie się nad zwierzętami powinien otrzymać kare pieniężna 10.000 zł i rok więzienia w takich warunkach w jakich trzymał te zwięrzeta. 21:43, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone