Zamknij

Włocławek na dwóch trasach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2018

23:38, 17.03.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Źródło: www.edk.org.pl

Nocą, w milczeniu, w zmiennej pogodzie. Włocławek znalazł się na dwóch trasach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2018. Jedna wieść będzie wokół miasta, uczestnicy drugiej dotrą do stolicy Kujaw z Torunia.

- Zaryzykuj! Podejmij trud i przeżyj Drogę Krzyżową, która może zmienić Twoje życie! - tak w Internecie inicjatorzy akcji zachęcają do udziału w EDK. 

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej muszą nocą pokonać kilkadziesiąt kilometrów. Samodzielnie lub w liczącej nie więcej niż 10 osób grupie, rozważając stacje drogi krzyżowej według przygotowywanych przez organizatorów materiałów. EDK to droga pokonana w milczeniu. Przed jej rozpoczęciem, każdy powinien wziąć udział w mszy świętej.

We Włocławku inicjatywa ta prowadzona jest przy Kościele Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Robotniczej. Tu znajdzie się początek i koniec trasy niebieskiej - św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Uczestnicy przejdą łącznie 33 km z Włocławka, przez Nową Wieś, Smólsk, Brześć Kujawski, Stary Brześć, Kąty, Wieniec, Wieniec Zalesie, Wieniec Zdrój i z powrotem do Włocławka.

Do Włocławka dotrą również uczestnicy trasy błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, której start wyznaczono w Toruniu (Kościół Matki Bożej Łaskawej i św. J. Escrivy). Do pokonania wierni mieć będą łącznie 56 kilometrów. Trasa wieść będzie przez Otłoczyn, Nieszawę i Ciechocinek.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018 odbędzie się 23 marca. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej EDK.

(E.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone