Zamknij

Zgubiła go panika na widok policyjnego patrolu

12:00, 15.05.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Żnin

Żnińscy policjanci odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód  marki Smart Daimler–Benz w limitowanej wersji „Brabus”.

Wczoraj, w godzinach porannych, intuicją wykazali się na drodze krajowej nr 5 funkcjonariusze wydziału prewencji żnińskiej komendy. Uwagę stojących na poboczu policjantów zwrócił jadący samochód marki Smart Daimler-Benz. Kierujący nim 56-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego w województwie lubuskim, również zauważył stojących w oddali policjantów. Wtedy szybko wykonał  manewr zawrócenia. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Po zaledwie dwóch kilometrach dogonili kierowcę, który nie podjął ryzyka przejechania obok stojącego patrolu.

Dziwny manewr na drodze kierującego smartem szybko się wyjaśnił. W stacyjce samochodu, zamiast oryginalnych kluczyków, policjanci dostrzegli złodziejski „łamak”, a kierujący nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że smart został skradziony na terenie Niemiec z 4 na 5 maja tego roku.

- Wartość odzyskanego samochodu szacowana jest na około 40 tysięcy złotych. Mieszkaniec województwa lubuskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie  w związku z podejrzeniem kradzieży z włamaniem do pojazdu,  za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W ciągu 48 godzin mężczyzna stanie przed prokuratorem,  a następnie przed Sądem Rejonowym w Żninie, który będzie decydował o jego ewentualnym tymczasowym aresztowaniu - informuje sierż. sztab. Wioleta Burzych z KPP w Żninie.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018