Zamknij

Radarowy wyświetlacz prędkości w Osiu. Działa otrzeźwiająco!

14:58, 04.11.2017 | K.N.
REKLAMA
Skomentuj
Źródło: www.swiecie24.pl

Nie wystawia mandatów, ale podobno i tak jest skuteczny, bo działa otrzeźwiająco na kierowców. Znajdziecie taki w Osiu.

Radarowy wyświetlacz prędkości działa od 18 października. Jest ustawiony na ul. Ks. Semraua, bo długi, prosty odcinek zbyt często sprzyjał rozpędzaniu samochodów do niebezpiecznej prędkości. Wyświetlenie aktualnej prędkości pojazdu i w razie jej przekroczenia zmiana koloru wyświetlania z zielonego na czerwony w pulsującej formie, oraz ukazanie się rzucającego się w oczy napisu „ZWOLNIJ” ma działanie psychologiczne. Kierowca zdecydowanie częściej zwalnia i jedzie ostrożniej.

- Zasilany energią słoneczną wyświetlacz zlokalizowany został w pobliżu szkoły podstawowej, do której uczęszczają najmłodsi uczniowie – mówi Michał Grabski, wójt Osia. -To głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, ale też ich rodzicach lub opiekunach powstał kolejny element poprawiający bezpieczeństwo pieszych uczestników jednej z głównych ulic w Osiu - dodaje.

Już podczas wcześniejszych remontów zostały poprawione kwestie bezpieczeństwa przy szkole przez przebudowę wyjazdu i parkingu. Zwiększyła się też częstotliwość patroli policji drogowej.

- Postawiony radar ma wyłącznie działanie prewencyjne, bez funkcji represyjnej – wyjaśnia wójt. - Jednak po krótkiej obserwacji w dniu dzisiejszym widzieliśmy zdecydowaną reakcję kierowców nadjeżdżających od strony Tlenia – dodaje.

Prewencyjne radary stosowane są jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Stały się też ciekawą i bezbolesną dla kierowców alternatywą dla typowych fotoradarów. Zastosowany w Osiu radar z wyświetlaczem zakupiony został ze środków budżetu gminy. Koszt urządzenia wraz z instalacją wyniósł ok. 13 tys. zł.

(K.N.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone