Zamknij

Michał Zaleski przywiózł z Warszawy 27 mln więcej niż Rafał Bruski

21:44, 07.08.2017 | j
REKLAMA
Skomentuj
Rafał Bruski (z prawej i Michał Zaleski (w centrum) z prezydentami innych polskich miast w Ministerstwie Rozwoju. Źródło: www.mr.gov.pl)

Prezydent Bydgoszczy cieszył się w zeszłym tygodniu z podpisania umowy na dofinansowanie ze środków unijnych rozbudowy Kujawskiej kwotą 168 mln zł. Bardziej zadowolony był prezydent Torunia, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 195 mln zł.

W Ministerstwie Rozwoju podpisano  w miniony czwartek 10 umów na unijne dofinansowanie projektów transportowych realizowanych w kilku miastach, m.in. w Toruniu i w Bydgoszczy. Nasze miasto wykorzysta przyznaną  kwotę 168 mln zł na budowę linii tramwajowej wzdłuż Kujawskiej i przebudowę okolic ronda Bernardyńskiego.

Toruń otrzymał dofinansowanie w wysokości 195 mln zł na realizację projektu pn. „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu - BiT - City II”. Głównym jego punktem jest budowa linii tramwajowej na nowe osiedle JAR. Zakłada on także  modernizację czterech torowisk wraz z siecią trakcyjną oraz zakup pięciu składów tramwajowych, pojazdu technicznego i 20 niskoemisyjnych autobusów (hybrydowych lub elektrycznych).

W roku 2015 zakończyła się realizacja wspólnego przedsięwzięcia toruńsko-bydgoskiego. W 2009 r. projekt Szybkiej Kolei Metropolitalnej BiT City został wpisany na listę projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i otrzymał 100 mln euro dofinansowania.

(j)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018