Zamknij
REKLAMA

Bimbrownię założyli w ciężarowym mercedesie (video)

11:19, 01.08.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci CBŚP w Toruniu wspólnie z funkcjonariuszami Izby Administracji Skarbowej zlikwidowali pod Grudziądzem linię odkażania spirytusu. Produkcja alkoholu odbywała się w przystosowanym do tego ciężarowym mercedesie.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w Toruniu przez kilka miesięcy prowadzili obserwację osób,  mogących mieć związek z nielegalnym odkażaniem spirytusu.  W ubiegłym tygodniu policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Administracji Skarbowej w Toruniu przeszukali teren jednej z posesji w gminie Grudziądz. Zarekwirowali tam 1945 litrów alkoholu etylowego o stężeniu 90%, który w części rozlany był już w butelki i przygotowany do dystrybucji. Gdyby alkohol trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków sięgnęłyby kwoty 120 tys. złotych.

Produkcja alkoholu odbywała się w... ciężarowym mercedesie. W części ładunkowej auta, w przestrzeni na towar, umieszczono linie oczyszczania: trzy duże 1000-litrowe zbiorniki tzw. mauzery, dwa duże filtry węglowe, 2 pompy i instalacje filtrów, a także spore ilości butelek, zakrętek i etykietek na butelki. Tak zorganizowana bimbrownia mogła działać praktycznie wszędzie.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn: 41-letni organizator i pomysłodawca przestępczego procederu, 32-letni kierowca zajmujący się dystrybucją i 62-letni „pomagier”.

W trakcje przeszukań funkcjonariusze znaleźli również ponad 50 kg nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zabezpieczony, nielegalny towar trafił do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który poprowadzi w tej sprawie postępowanie dotyczące naruszenia przepisów karnych skarbowych. Sprawcy tego typu przestępstw mogą spodziewać się wysokich kar finansowych.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018