Zamknij
REKLAMA

Pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy

13:10, 05.10.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał 108,8 km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Kierowca już stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie na drodze krajowej nr 5 o godzinie 7.00 w miejscowości Jaroszewo namierzyli samochód marki Audi, który pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym. Niebezpieczną jazdę uwiecznił policyjny wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowcą jest 43-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Kierowca audi tłumaczył pośpiech sprawami zawodowymi i stanem wyższej konieczności i nie przyjął mandatu karnego. W tej sytuacji policjanci skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Żninie.

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego dalej kierować będzie samochodem, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018