Zamknij
REKLAMA

Policjant z Barcina nawet na urlopie sprawił się jak powinien

20:00, 06.10.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Poszkodowana w wypadku drogowym miała dużo szczęścia. Zanim śmigłowiec zabrał ją do szpitala, pierwszej pomocy udzielił jej jadący drogą policjant z Barcina.

Wczoraj (5.10) około godziny 10.30 sierż. sztab. Maciej Borkowski, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Barcinie, będąc na urlopie,  jechał swoim samochodem z Barcina do Łabiszyna. W Barcinie Wsi na drodze wojewódzkiej nr W-254 zauważył rozbity samochód osobowy marki Skoda, który chwilę wcześniej zderzył się z ciężarówką. Policjant choć w cywilu, zareagował jakby był na służbie. Szybko zjechał na pobocze i pospieszył do uszkodzonej skody.  Na miejscu pasażera zastał trzęsącą się kobietę, która uskarżała się na ból głowy i kręgosłupa. Mówiła, że ma mroczki przed oczami oraz, że jej słabo.

Maciej Borkowski od razu przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabezpieczył kręgosłup pokrzywdzonej przed kolejnymi urazami. Poszkodowana traciła przytomność, dlatego do czasu przyjazdu służb ratunkowych starał się kontrolować jej funkcje życiowe. Przybyli na miejsce ratownicy przetransportowali ranną helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018