Zamknij
REKLAMA

Kilkudziesięciu policjantów i strażaków odwiodło 22-letniego desperata od samobójstwa

11:21, 31.10.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Zakrojona na szeroką skalę akcja policjantów i strażaków w poszukiwaniu zamierzającego popełnić samobójstwo 22-latka z Dragacza zakończyła się sukcesem.

W niedzielę (29.10.2017) o godz. 17:00 świeccy policjanci zostali zaalarmowani przez zaniepokojonego mieszkańca gminy Dragacz (pow. świecki) o tym, że jego syn wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na ratunek. Z rozmowy z matką zaginionego dowiedzieli się, że desperat, po tym jak wszczął awanturę w domu, wyskoczył przez okno, opuszczając miejsce zamieszkania z krzykiem, że zamierza się zabić.

Policjanci, dysponując rysopisem zaginionego rozpoczęli poszukiwania. Do akcji zostało skierowanych 20 policjantów. Z pomocą przybyła również straż pożarna. Funkcjonariusze wraz z psem tropiącym zaczęli przeczesywać pobliskie nieużytki rolne. Sprawdzili również nadbrzeże Wisły, parki, stacje paliw, restauracje oraz przystanki autobusowe i dworce. 

Po północy nastąpił szczęśliwy finał poszukiwań, gdy świeccy policjanci rozszerzyli terytorialny zasięg poszukiwań 22-latka na obszar powiatu grudziądzkiego. Tam, grudziądzcy mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd, którym jak wynikało z ustaleń, podróżował właśnie poszukiwany desperat. - Odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy. Obecnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - o zakończonej sukcesem akcji poinformowała sierż. szt. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone