Zamknij
REKLAMA

Po zrewitalizowaniu Cieszkowskiego roboty na ulicę wróciły. Jak to możliwe?

16:30, 04.12.2017 | Wojciech Nowacki
REKLAMA
Skomentuj
Ulica Cieszkowskiego (stan 4.12.2017). Fot. Jacek Nowacki

Coś dziwnego stało się na zrewitalizowanej ulicy Cieszkowskiego.

Pierwsza była "Wyborcza". Portal bydgoszcz.wyborcza.pl już w niedzielę wieczorem poinformował w tytule, że "Ulica Cieszkowskiego odzyskała dawny blask. Była impreza". I rzeczywiście! Na zdjęciach opublikowanych w portalu i oznaczonych jako (MATERIAŁY URZĘDU MIASTA BYDGOSZCZY) mogliśmy podziwiać zrewitalizowany w końcu "jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta" i zazdrościć bydgoszczanom, którzy jako pierwsi mogli oficjalnie doświadczyć cudu rewitalizacji.

Zrzut materiału ze zdjęciem ze strony bydgoszcz.wyborcza,pl

Zazdrościliśmy też "Wyborczej"... Jacy to oni operatywni, że pozyskanych przez nich MATERIAŁÓW URZĘDU MIASTA BYDGOSZCZY nie ma jeszcze żadne medium, żaden portal,  nawet MIASTO BYDGOSZCZ na swojej stronie internetowej.

Kiwaliśmy głową z uznaniem dla operatywności dziennikarzy, gdy dzisiaj niemal w samo południe na stronie miasta zobaczyliśmy spóźniony co nieco  tytuł "Cieszkowskiego odzyskała dawny blask – mieszkańcy świętowali". Wiadomo, urzędnicy Pana Prezydenta po fecie na Cieszkowskiego w niedzielę, zanim zabrali się do roboty, musieli się wyspać, rano wstać, wypić kawkę lub herbatkę i dopiero wtedy zamontować w Internetach relację z imprezy i zdjęcia. Prywatne medium potrafiło to załatwić błyskawicznie już wczoraj!

Zrzut artykułu "Cieszkowskiego odzyskała dawny blask - mieszkańcy świętowali" na stronie miasta: bydgoszcz.pl

Spóźnieni o dzień urzędnicy miasta wydarzenie niedzielne na serwisie bydgoszcz.pl zrelacjonowali m.in. tak:

"W niedzielę 3 grudnia na odnowionej ulicy Cieszkowskiego spotkali się jej mieszkańcy. I wspólnie cieszyli się z nowej przestrzeni - były toasty, życzenia i opowieści o historii tej jednej z najpiękniejszych bydgoskich ulic.Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Mieszkańców ul. Augusta Cieszkowskiego. To oni zadbali o wyjątkowy klimat podczas niedzielnego spotkania na zrewitalizowanej ulicy. Był halabardnik i sam August Cieszkowski, którzy wręczyli prezydentowi Rafałowi Bruskiemu srebrną statuetkę Halabardnika."

Wszystko wskazywało na to, że i feta, i wspólne podziwianie dokonanej rewitalizacji odbyła się bez nas. Przykre.

Tymczasem, niemal o tej samej porze, gdy portal miejski (spóźniony o dzień), informował o odzyskaniu przez Cieszkowskiego blasku, nieoceniona "Wyborcza" doniosła, że Cieszkowskiego otwarta została w niedzielę na niby, a roboty na ulicy trwają w najlepsze, a wjazd na nią zamknięty!

Co się dzieje?

Od razu wysłaliśmy fotoreportera, aby dostarczył materiał dowodowy na okoliczność stanu ulicy Cieszkowskiego.

Zdjęcia przedstawiamy w fotorelacji. Ulica nie jest w pełni gotowa na otwarcie, wjazd na nią zamknięty, robotnicy pracują, parkomaty nierozpakowane, worków po sprzątaniu zostawiona cała kupa! Dzisiejsza wiadomość "Wyborczej" wydaje się prawdziwa i wiele wskazuje na to, że wczorajsza feta i otwarcie to była po prostu, cytując młodego klasyka: "lipa".

Nie chce nam się w to wierzyć! Jutro wysyłamy ponownie fotoreportera, by zebrał materiał dowodowy w postaci zdjęć dokumentujących aktualny stan ulicy Cieszkowskiego.

W redakcji pojawiła się teoria, że ten Cieszkowski to był mesjanista, a jako filozof krytykował idealizm dialektyczny Hegla, a zasadę bytu i historii widział w idei czynu. A co by było, gdyby w niedzielę na Cieszkowskiego do jakiegoś zagięcia czasu doszło i zaczął się on cofać. Boże! Wtedy zamiast rewitalizacji na Cieszkowskiego dojdzie do jakiejś zapaści. Oby tylko tych bydgoszczan ze zdjęcia nie porwało w jakąś "czarną dziurę"!

(Wojciech Nowacki)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

WTFWTF

7 2

O co chodzi w tym bełkocie? 18:28, 04.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie dziwotanie dziwota

1 3

jaki kondomowski vicek, taki redaktor.Szkoda, że nie był taki aktywny w czasie,,bycia,, ( bo nie pełnienia ważnej funkcji ) na żołdzie tego, który wiele ważnych spraw dla Bydgoszczy torpedował ( np.metropolia ) lub oddawał w łapy ,,(nie,,)przyjaciół zza Wisły ( lotnisko i choćbyAM ). 20:30, 04.12.2017


Nie pokazujcie tych Nie pokazujcie tych

2 1

Nie pokazujcie tych kod-ziarzy! tfu 20:23, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janusz WodzirejJanusz Wodzirej

0 0

Z tą operatywnością dziennikarzy Wyborczej bym nie przesadzał. Po prostu Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta przekazał materiały swoje żonie, a ta je szybko opublikowała. Żadna filozofia. 21:56, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LukaLuka

1 1

Ale ulica rzeczywiście prezentuje się pięknie. 22:01, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rytonryton

3 1

ulicę można wyremontować, przebudować, zmodernizować ale nie zrewitalizować. Rewitalizacja dotyczy ludzi, ożywienia społecznej struktury miasta, a nie odnowienia fasady kamienicy, czy też nawierzchni ulicy. 17:49, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcosMarcos

0 3

ElPresidente Bruski jak się za coś wziął to nie mogło się udać . Pamietacie most koło Focusa? Bez chodników i ścieżek rowerowych ? W projekcie były ale el prsidente obciął kasę i nie ma .Ot tak . Tory szybkiego z nazwy tramwaju? Wygięły się niczym czekolada w upał ...A co tam .El presidente wszak wielki baner wywiesił na kamienicy "inni obiecują a ja buduję" Stał na niebieskim tle w białej koszuli....No i zbudował bubel... Nadal na trasie tramwaju z nazwy szybkiego są ograniczenia prędkości do 40 na godzinę . Czego się ten MIsio tknie to musi się rozsypać Starczy popatrzeć na nawierzchnię Dworcowej tam gdzie spotyka się ona z Gdańską . Dziury . Kostki z jakiegoś pseudo materiału bo nie jest to lity kamień tylko jakiś miał sprasowany. Jak to wygląda to widać ale ok wszak ktoś odebrał to ...Oczywiście el presidente powie że nic nie wie, nie pamięta itp...No bo łon jest od rzondzenia hehehehe 19:57, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcos kłamieszMarcos kłamiesz

2 0

odnośnie mostu uniwersyteckiego.To były prezydent K.Dombrowicz obciął fundusze i wybudowano most bez chodnika i ścieżek rowerowych, do którego przykuł się jego fan radny Bogdan .Ty chyba z grupy referendalnej ,która rok przed wyborami zamierzała odwołać prezydenta ,bo też wciskali ten kit ,żeby im podpisać? 20:59, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone