Zamknij
REKLAMA

Huuuge Game Jam w Bibliotece UKW. Stwórz grę wideo w 24 godziny!

17:47, 13.11.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj

Po raz drugi w gmachu Biblioteki UKW odbędzie się maraton tworzenia gier wideo -  Huuuge Game Jam, czyli 24-godzinny maraton, w trakcie którego uczestnicy będą musieli stworzyć grę wideo na zadany temat.

Maraton tworzenia gier wideo odbędzie się w Bibliotece UKW w Bydgoszczy 18 i 19 listopada. Huuuge Game Jam to połączenie game jamu i cyklu warsztatów.

A co w tym roku przygotowali organizatorzy?

Mikołaj Kamiński, czyli Sos, będzie w swoim żywiole - w ramach warsztatów wykona BattleDecks, znaną inaczej jako prezentację PowerPoint Karaoke. A o co tutaj dokładnie chodzi? Sos otrzyma temat oraz slajdy dopiero przed swoim wystąpieniem - cały wykład będzie improwizacją. Drugim śmiałkiem, który zmierzy się z taką formą prezentacji będzie Krzysztof Pachulski, czyli znany w środowisku gamedevu Dalton. Po tych atrakcjach odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Borysa Nieśpielaka - “Wszystko z nami w porządku” / “We are alright” .

Poprzednia edycja HGJ okazała się dużym sukcesem. W trakcie game jamu powstało 35 gier (27 na miejscu, 8 online), a w imprezie wzięło udział 159 osób (87 na miejscu, 29 online, 43 osoby przyszły tylko na wykłady). Rok temu wygrało Studio Wild Boar z Bydgoszczy, a stworzona przez zwycięzcę konkursu gra została uznana za najlepszą grę 2016 roku. Team otrzymał nagrodę - Game Jam Awards z rąk wicepremiera Jarosława Gowina, a następnie nagrodę prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Kto chciałby w tym roku uczestniczyć w tworzeniu gry wraz z osobami o podobnych pasjach może w każdej chwili dołączyć  do  wydarzenia. Nieważne, czy jest amatorem, czy też profesjonalistą. Wystarczy przyjechać  do Bydgoszczy i na miejscu stworzyć grę w 24 godziny.

Oprócz typowego jamu, wykładów/warsztatów BattleDecks, filmu oraz niespodzianki organizatorzy zapraszają tych “nieobecnych ciałem” na game jam w wersji online. Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie wydarzenia, na FB Huuuge Games.

Bilety na HGJ są darmowe, ale organizatorzy wspominają, że byłoby miło, gdyby ucestnicy przynieśli ze sobą wnośne/wpisowe, czyli puszki i suchą karmę dla kotów (nie zapomnieli o psach, ale podobno otrzymują dużo więcej darów). Zebrane jedzenie zostanie przekazane Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Huuuge Game Jam organizuje studio Huuuge Games, a głównym partnerem został Gamedec, specjalizacja na UKW zajmująca się badaniem i projektowaniem gier.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone