Zamknij
REKLAMA

Propaganda sukcesu za ćwierć miliona złotych z nawiązką

22:48, 11.04.2018 | Ewa Starosta
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Kampania wyborcza Rafała Bruskiego nabiera tempa. Ukazał się kolejny numer tzw. folderu informacyjnego „Bydgoszcz Informuje”, żebyśmy wiedzieli, jakim jest znakomitym prezydentem.

O paśmie sukcesów świadczą tytuły artykułów dwunastostronicowej gazetki, w których znajdują się słowa i zbitki słowne mające nas pozytywnie nastawić do wszystkiego, co się za sprawą pana prezydenta w Bydgoszczy dzieje (skarb, rozmach, przestrzeń dla aktywnych, walka ze smogiem, muzyczne wrzenie, razem budujemy miasto, miasto przyjazne seniorom).

W takim mieście chce się żyć! (Nie wiadomo właściwie, z jakiego powodu od roku 2011 zaczęło w stopniu zatrważającym spadać zadowolenie mieszkańców z życia w Bydgoszczy i teraz jesteśmy w ogonie rankingów.)

Ile idzie z kasy miejskiej na wydawanie gazetki „Bydgoszcz Informuje”? - Koszt druku to 216 480,00 zł brutto. Zamówienie dotyczy 11 wydań materiału informacyjnego „Bydgoszcz Informuje” (każdy na kwotę 19 680,00 zł brutto) – ustaliła Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta. W wyniku postępowania przetargowego za druk odpowiada spółka  Polska Press, wydawca „Gazety Pomorskiej” i „Expressu Bydgoskiego”.

Są jeszcze koszty dodatkowe, związane z wydawaniem gazetki. - Ze względu na niską kwotę zlecenia – nie wymagającą trybów przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych – skład i korekta materiału informacyjnego zlecane są z wolnej ręki na podstawie analizy doświadczenia wykonawcy - informuje Marta Stachowiak.

Z analizy wynikało, że należy to zadanie powierzyć firmie Markomedia.pl Marcina Kowalskiego, która za każdy numer otrzymuje 3 tys. zł brutto. Wcześniej przygotowała makietę gazetki za 9,3 tys. zł brutto.

Nie udało nam się ustalić ceny za kolportaż. Wiemy tylko, że ratusz powierzył to zadanie dwóm firmom. Każdy numer gazetki wydawany jest w nakładzie 130 tys. egzemplarzy i dostarczany do mieszkań bydgoszczan.

Podsumujmy: druk 216 tys., skład i korekta 11 x 3 = 33 tys. zł, makieta 9 tys. zł plus nieznany koszt kolportażu to w sumie co najmniej 280 tys. zł.

(Ewa Starosta)
REKLAMA

Komentarze (8)

Bruski wstydź się!Bruski wstydź się!

8 4

Bruski ty się reklamujesz Camerimage któremu zabierasz pieniądze ?
Nie masz za grosz przyzwoitości PO-wski urzędniku!
Pan Żydowicz powinien wystąpić z zapytaniem na jakiej podstawie pan uprawia propagandę sukcesu kiedy przez 8 lat nie potrafił pan wybudować 4 kręgu a teraz niszczy pan swoimi fochami ten świetny Festiwal.
Może potrzebuje pan pieniądze na wybory?
Może dla Kowalskiego tego plagiatora skazanego przez sąd!
Co za wstyd dla Bydgoszczy, że tacy ludzie są przy władzy!
Czas na mądrego i uczciwego i kreatywnego PREZYDENTA!
17:42, 12.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kowalski ty PlagiatoKowalski ty Plagiato

7 4

Kowalski ty hieno dziennikarska - bo tylko hiena kradnie czyjąś własność intelektualna i się pod nią podpisuje.
Plagiator i oszczerca.
Bruski karmi hieny medialne które mają pomóc mu wygrac wybory?
Hanba.
Stop Bruskiemu 17:44, 12.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okok

4 5

Dowód z Bruski i Bydgoszcz mieli rację - Camerimage grzecznie będzie w Bydgoszczy, widocznie dotacja dla nich była i tak za duża. 18:31, 12.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niech drukujeniech drukuje

7 3

więc skończy tak jak KonDom.I o to chodzi.Prezydentem - gospodarzem TRZEBA BYC, a nie bujać w gadzinowych gazetkach.Za dobrym prezydentem ludzie stają murem vide Gdynia, czy inne miasta gdzie władza jest NAKIEROWANA na realny rozwój ,,swojego,,miasta.Nie otacza się ludzmi o ,,dziwnych,,orientacjach,fatalnej przynależności partyjnej z przeszłości, niekompetencji, fatalnej POstawie etyczno-moralnej itp złe cechy.Brak etosu dla słuzby na rzecz społeczności lokalnej ale raczej tylko ,,pielęgnacja,,układów finansowo ( często b.nieczystych )-rodzinnych.Zbyt wiele złego i za długa tego tolerancja.Im szybciej i głębiej to wyczyścimy, tym bardziej Bydgoszcz nie za dobrze ,,rządzona,,już od ponad 15 lat ale ,,nękana,, przez tych ,,zorganizowanych w sposób specjalny,, zza Wisły ( przy udziale naszych kiepskich wodzów, łącznie z prawie jawna kolaboracja ) i bydgoszczanie na tym skorzystają.Stać sie tak może tylko i wyłącznie poprzez takie gremialne działanie wyborców jak na Węgrzech.Trzeba się uczyć od mądrzejszych. 20:53, 12.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nawet niektórzyNawet niektórzy

8 1

ci sami, którzy byli u KonDoma, zdradzili dla niego PIS, obecnie są u Bruskiego np. M.Sztybel. 21:43, 12.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CBA do roboty!CBA do roboty!

9 3

CBA powinno wyjaśnić powiazania Kowalskiego z Bruskim i urzędasami podległymi Bruskiemu, z uwzględnieniem tego co ta szmata plagiatorska pisała w GW kopiąc wszystkich przeciwników PO i Bruskiego.
Bruski nie nadaje się już na PREZYDENTA. Wybierzmy kogoś uczciwego i kreatywnego.
14:44, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stop BruskiemuStop Bruskiemu

9 2

Dość Bruskiego i marazmu inwestycyjnego w naszym mieście.
Niech Bruski odejdzie.
Czas na nową twarz na tym stanowisku 14:45, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OKOK

3 5

Bardzo ciekawe wydawnictwo, widać, że wykonane profesjonalnie. Kon dom została daleko w tyle. 20:03, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018