Zamknij
REKLAMA

Jak stworzyć motywujące otoczenie za pomocą plakatów?

06:00, 07.12.2017 | Materiał partnera

Życie często stawia przed nami różnorakie wyzwania. Czasem jednak odnosimy wrażenie, iż jest ich zwyczajnie zbyt wiele. Chcemy równocześnie realizować swoje pasje, być świetnymi pracownikami, wspaniałymi rodzicami, dobrymi przyjaciółmi, ludźmi oczytanymi i zaznajomionymi z kulturą, a przy okazji modnymi, wysportowanymi oraz dbającymi o dietę. Jak to wszystko pogodzić? Czy da się znaleźć w sobie wystarczająco dużo samozaparcia oraz dyscypliny? Cho wszystko to wymaga olbrzymiej pracy, to jednak możemy urządzić nasze otoczenie tak, aby ułatwiło nam zadanie. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład trafny plakat motywacyjny, który za pomocą kilku słów albo prostej grafiki uchwyci to, co dla nas najważniejsze i doda nam sił w chwili kryzysu. Dziś przedstawimy Wam kilka pomysłów na taką dekorację do domu (i nie tylko) oraz opowiemy nieco więcej o jej zaletach. Jeśli więc i Wam brakuje czasem motywacji na drodze do wyznaczonych sobie celów – zapraszamy do lektury!

Motywacyjne plakaty w naszym domu

W oczywisty sposób dom jest dla nas miejscem, w którym odpoczywamy, szukamy ciszy i wytchnienia, łapiemy oddech po ciężkim dniu. Warto jednak sprawić, żeby powrót do mieszkania dodawał nam również nowych sił i motywował do dalszych starań. Prostym, a zaraz skutecznym sposobem na osiągnięcie tego założenia jest właśnie odpowiedni plakat. Co więc możemy z ich pomocą osiągnąć? Oto kilka najciekawszych pomysłów od ekipy Redro.

https://redro.pl/plakaty/tematy/motywacyjne/

  • Uniwersalna sentencja – pomysł do sypialni. Poranne pobudki wcześnie rano potrafią być wyjątkowo nieprzyjemne. Zwłaszcza kiedy towarzyszy nam świadomość, że za parę chwil znajdziemy się w pracy, a po powrocie czekają na nas jeszcze obowiązki domowe. Warto więc znaleźć sposób, aby zaraz po otwarciu oczu otrzymywać zastrzyk pozytywnej energii. Takim porannym „motywatorem” może być właśnie plakat z uniwersalną, ponadczasową sentencją, która codziennie będzie przypominać nam o sprawach dla nas najważniejszych. Przyjemniejszy początek dnia gwarantowany!

 

  • Plakat w gabinecie – pomoc w koncentracji. Dzięki stale powiększającemu się znaczeniu internetu praca z domu jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Wiele z zawodów pozwala nam na takie ułatwienie... które jednak wiąże się czasem z dodatkowymi problemami. W domu łatwo się zdekoncentrować, a brak zewnętrznego nadzoru skutkuje niekiedy pokusą ociągania się. Dlatego też, jeśli należymy do osób, dla których własne mieszkanie jest miejscem pracy, zorganizujemy je tak, aby osiągać jak największą efektywność. W tym celu warto zdecydować się na motywujący plakat, który stale przypominać nam będzie o czekających nas zadaniach i obowiązkach.

 

  • Zachęta do ćwiczeń – plakaty dla sportowców i nie tylko. Chcąc utrzymać zdrowie oraz dobre samopoczucie, musimy oprócz diety zadbać również o regularny ruch. Wiele osób z braku czasu nie może zdecydować się na karnet na siłowni lub w klubie fitness i wybiera ćwiczenia we własnym domu. Niestety jednak nawet przy takim ułatwieniu zdarza nam się mieć problem z systematycznością... albo wytrwałością w trakcie treningu. Zwykle nie mamy własnych trenerów personalnych, którzy mogli by nam w takiej sytuacji pomóc. Na szczęście także w tym przypadku sprawdzić się może odpowiedni plakat. Chwytliwe hasła zachęcające do regularnych ćwiczeń to wspaniały sposób na to, aby w codziennej rutynie znaleźć chęci i motywację, które pomogą nam zadbać o siebie.

 

  • Motywacja do trzymania diety – plakaty w kuchni. Coraz więcej badań dotyczących naszego odżywiania zwraca uwagę na niepokojące dane: mamy tendencję do jedzenia byle czego, przejadania się, spożywania posiłków w biegu. Skutkuje to oczywiście złym stanem zdrowia, osłabioną odpornością i przede wszystkim – otyłością. W ciągłym pośpiechu oraz stresie utrzymywanie zdrowych nawyków jedzeniowych nie jest łatwe. Na szczęście pomóc może nam plakat motywacyjny, który umieścimy w kuchni. Jeżeli każda nasza wizyta przy lodówce będzie przy okazji przypomnieniem o korzyściach płynących ze zbilansowanej diety, to na pewno rzadziej zdarzy nam się sięgać po słodycze i czipsy.

Plakaty motywacyjne do biura

Motywacyjny plakat to rozwiązanie, które możemy stosować z powodzeniem nie tylko w domu. Dość oczywistym miejscem, w którym warto umieścić takie dekoracje są wszelkiego rodzaju biura. Spełniać będą one tam równocześnie kilka zadań. Po pierwsze motywujące hasła korzystnie wpłyną na pracowników – pomogą im między innymi zrozumieć większy cel, stojący za poszczególnymi, konkretnymi obowiązkami, a także zasady funkcjonowania firmy jako drużyny, zespołu. Dodatkowo plakaty atrakcyjnie urozmaicą zwykle dość szarą przestrzeń biura, sprawiając iż stanie się ona bardziej komfortowa i przyjazna. Jeśli szczególnie zależy nam właśnie na tym efekcie, warto zdecydować się na wzory humorystyczne, które rozładują nieco stres i napięcie. To korzystnie wpłynie na ogólną atmosferę w firmie, a tym samym na jakość pracy.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone