reklama

Temat: Straż Miejska

Prezydent Rafał Bruski z komendantem Markiem Echaustem. Fot. (jn)

Straż Miejska rozlicza się przed Radą Miasta

26 lutego 2013 11:54 | Aktualności

Jutro na sesji Rady Miasta komendant Straży Miejskiej Marek Echaust złoży radnym sprawozdanie z działalności formacji w roku 2012. Był to czas dla strażników niełatwy, bowiem zawisła nad nimi groźba rozwiązania. Do referendum w sprawie likwidacji Straży Miasta jednak nie doszło.

Fot. (jn)

Będzie nam się żyło bardzo dobrze. Straż Miejska też się poprawi

1 lutego 2013 17:39 | Felietony i opinie

Strażnicy miejscy chcą zmienić swoje oblicze. A właściwie może bardziej chcą, aby mieszkańcy inaczej ich postrzegali. Pierwsze konkretne działania zostały już podjęte. Chciałoby się powiedzieć, że to reakcja na akcję referendalną, mającą na celu likwidację Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Ale okazuje się, że nie. To reakcja na wyniki badania opinii społecznej mieszkańców miasta, wykonane przez Instytut Badania Rynku i Opinii Publicznej Millward Brown SMG/KRC.

Fot. (jn)

Zablokował tramwaje na... kontrapasie

15 stycznia 2013 15:59 | Aktualności

Roztargniony kierowca zaparkował samochód na kontrapasie na Gdańskiej. Nie zauważył, że zablokował ruch tramwajowy.

Fot. (jn)

Zmieniłem zdanie. Trzeba rozwiązać Straż Miejską

23 listopada 2012 11:46 | Aktualności

Od wielu tygodni bydgoszczanin, który się do nas zgłosił, walczy o odzyskanie 494 zł za odholowanie jego samochodu, które nastąpiło, jego zdaniem, z pogwałceniem prawa przez strażników miejskich.

Fot. (jn)

Po odprawie u prezydenta Bruskiego dyskusja o Straży Miejskiej zakończona

19 listopada 2012 21:43 | Aktualności

W poniedziałek, 19 listopada, w Ratuszu miała odbyć się debata na temat funkcjonowania Straży Miejskiej. Formuła spotkania nie odpowiadała formie debaty, przypominała bardziej odprawę, w trakcie której dyskutanci, co najwyżej przedstawiali prezydentowi swoje uwagi i opinie. Spotkanie prowadził prezydent Rafał Bruski i wszyscy jego uczestnicy, za wyjątkiem inicjatorów przeprowadzenia referendum w sprawie zlikwidowania Straży Miejskiej uznali, że strażnicy dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Bydgoszczy są niezbędni.

Fot. (jn)

Dzisiaj w Ratuszu debata o Straży Miejskiej

18 listopada 2012 21:51 | Aktualności

Dzisiaj o godz. 15 w sali sesyjnej Ratusza odbędzie się organizowana przez prezydenta Rafała Bruskiego debata o Straży Miejskiej.

Fot. (jn)

Fiasko zbiórki podpisów w sprawie likwidacji Straży Miejskiej

9 listopada 2012 14:35 | Aktualności

Politycy Kongresu Nowej Prawicy poinformowali, że nie będzie referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Do zebrania wymaganych 28600 podpisów zabrakło ponad 1600.

Fot. (jn)

PiS zaprasza na debatę, czy Bydgoszcz potrzebuje Straży Miejskiej

7 listopada 2012 15:39 | Aktualności

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wystąpili do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego z zaproszeniem do wzięcia udziału w debacie pod tytułem: "Czy Bydgoszcz potrzebuje Straży Miejskiej?".

Fot. (jn)

Będzie debata o Straży Miejskiej

1 listopada 2012 19:42 | Aktualności

Prezydent Rafał Bruski zapowiedział na sesji w środę, że po upływie terminu na zebranie podpisów przez inicjatorów referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej odbędzie się debata poświęcona bezpieczeństwu w mieście. I to niezależnie, czy referendystom uda się wymaganą liczbę podpisów zebrać, czy nie.

Fot. (jn)

Inicjatorzy referendum na finiszu

29 października 2012 11:14 | Aktualności

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej są przekonani, że uda im się zebrać wymagane blisko 30 tys. podpisów poparcia, aby do głosowania doszło. Uważają, że formacja ta zajmuje się tylko represjami i nie wypełnia swych służebnych wobec wspólnoty zadań.

Jest już 16 tys. podpisów poparcia referendum

11 października 2012 12:42 | Aktualności

Już 16 tys. podpisów poparcia zebrali inicjatorzy referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Referendum dojdzie do skutku, jeśli do 9 listopada zebranych zostanie prawie 29 tysięcy.

Fot. (jn)

Bruski: zakończę i wyjdę, a potem pan może mówić

4 października 2012 22:36 | Aktualności

Straż miejska robi wszystko, żeby ułatwić zbiórkę podpisów pod referendum o jej likwidację. Zyskała w tych działaniach potężnego sprzymierzeńca: prezydent Rafał Bruski podczas sesji Rady Miasta w bezpardonowy sposób potraktował radnego, który śmiał nieco skrytykować strażników.

Fot. (jn)

Coraz bliżej referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej

28 września 2012 14:51 | Aktualności

Trwa zbiórka podpisów poparcia dla przeprowadzenia referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Organizatorzy informują o zebraniu 10 tys. podpisów.

Fot. (jn)

To się może udać! Ruszyła zbiórka 30 tys. podpisów poparcia za odwołaniem Straży Miejskiej

18 września 2012 14:29 | Aktualności

Dzisiaj na Mostowej ruszyła zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie w Bydgoszczy referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Akcja cieszy się nadspodziewanie dużym poparciem. By się powiodła, inicjatorzy referendum będą musieli zebrać ich blisko 30 tys.

Fot. (jn)

Strażnicy się doigrali?

13 września 2012 01:42 | Aktualności

Kiedy powstawały straże miejskie, wydawało się, że będą to służby stojące po stronie podatników. Po latach okazało się, że mieli rację ci, którzy mówili: dajcie im prawo karania kierowców, a przestaną zajmować się czymkolwiek innym.