Temat: Straż Miejska

Marek Echaust. Fot. (jn)

Straż Miejska dobrze oceniona przez radnych

27 lutego 2013 17:59 | Aktualności

Bydgoscy radni bardzo pozytywnie ocenili działania Straży Miejskiej w minionym roku. Informację komendanta z działalności przyjęli bez zastrzeżeń.

Prezydent Rafał Bruski z komendantem Markiem Echaustem. Fot. (jn)

Straż Miejska rozlicza się przed Radą Miasta

26 lutego 2013 11:54 | Aktualności

Jutro na sesji Rady Miasta komendant Straży Miejskiej Marek Echaust złoży radnym sprawozdanie z działalności formacji w roku 2012. Był to czas dla strażników niełatwy, bowiem zawisła nad nimi groźba rozwiązania. Do referendum w sprawie likwidacji Straży Miasta jednak nie doszło.

Fot. (jn)

Będzie nam się żyło bardzo dobrze. Straż Miejska też się poprawi

1 lutego 2013 17:39 | Felietony i opinie

Strażnicy miejscy chcą zmienić swoje oblicze. A właściwie może bardziej chcą, aby mieszkańcy inaczej ich postrzegali. Pierwsze konkretne działania zostały już podjęte. Chciałoby się powiedzieć, że to reakcja na akcję referendalną, mającą na celu likwidację Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Ale okazuje się, że nie. To reakcja na wyniki badania opinii społecznej mieszkańców miasta, wykonane przez Instytut Badania Rynku i Opinii Publicznej Millward Brown SMG/KRC.

Fot. (jn)

Zablokował tramwaje na... kontrapasie

15 stycznia 2013 15:59 | Aktualności

Roztargniony kierowca zaparkował samochód na kontrapasie na Gdańskiej. Nie zauważył, że zablokował ruch tramwajowy.

Fot. (jn)

Zmieniłem zdanie. Trzeba rozwiązać Straż Miejską

23 listopada 2012 11:46 | Aktualności

Od wielu tygodni bydgoszczanin, który się do nas zgłosił, walczy o odzyskanie 494 zł za odholowanie jego samochodu, które nastąpiło, jego zdaniem, z pogwałceniem prawa przez strażników miejskich.

Fot. (jn)

Po odprawie u prezydenta Bruskiego dyskusja o Straży Miejskiej zakończona

19 listopada 2012 21:43 | Aktualności

W poniedziałek, 19 listopada, w Ratuszu miała odbyć się debata na temat funkcjonowania Straży Miejskiej. Formuła spotkania nie odpowiadała formie debaty, przypominała bardziej odprawę, w trakcie której dyskutanci, co najwyżej przedstawiali prezydentowi swoje uwagi i opinie. Spotkanie prowadził prezydent Rafał Bruski i wszyscy jego uczestnicy, za wyjątkiem inicjatorów przeprowadzenia referendum w sprawie zlikwidowania Straży Miejskiej uznali, że strażnicy dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Bydgoszczy są niezbędni.

Fot. (jn)

Dzisiaj w Ratuszu debata o Straży Miejskiej

18 listopada 2012 21:51 | Aktualności

Dzisiaj o godz. 15 w sali sesyjnej Ratusza odbędzie się organizowana przez prezydenta Rafała Bruskiego debata o Straży Miejskiej.

Fot. (jn)

Fiasko zbiórki podpisów w sprawie likwidacji Straży Miejskiej

9 listopada 2012 14:35 | Aktualności

Politycy Kongresu Nowej Prawicy poinformowali, że nie będzie referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Do zebrania wymaganych 28600 podpisów zabrakło ponad 1600.

Fot. (jn)

PiS zaprasza na debatę, czy Bydgoszcz potrzebuje Straży Miejskiej

7 listopada 2012 15:39 | Aktualności

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wystąpili do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego z zaproszeniem do wzięcia udziału w debacie pod tytułem: "Czy Bydgoszcz potrzebuje Straży Miejskiej?".

Fot. (jn)

Będzie debata o Straży Miejskiej

1 listopada 2012 19:42 | Aktualności

Prezydent Rafał Bruski zapowiedział na sesji w środę, że po upływie terminu na zebranie podpisów przez inicjatorów referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej odbędzie się debata poświęcona bezpieczeństwu w mieście. I to niezależnie, czy referendystom uda się wymaganą liczbę podpisów zebrać, czy nie.

Fot. (jn)

Inicjatorzy referendum na finiszu

29 października 2012 11:14 | Aktualności

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej są przekonani, że uda im się zebrać wymagane blisko 30 tys. podpisów poparcia, aby do głosowania doszło. Uważają, że formacja ta zajmuje się tylko represjami i nie wypełnia swych służebnych wobec wspólnoty zadań.

Jest już 16 tys. podpisów poparcia referendum

11 października 2012 12:42 | Aktualności

Już 16 tys. podpisów poparcia zebrali inicjatorzy referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Referendum dojdzie do skutku, jeśli do 9 listopada zebranych zostanie prawie 29 tysięcy.

Fot. (jn)

Bruski: zakończę i wyjdę, a potem pan może mówić

4 października 2012 22:36 | Aktualności

Straż miejska robi wszystko, żeby ułatwić zbiórkę podpisów pod referendum o jej likwidację. Zyskała w tych działaniach potężnego sprzymierzeńca: prezydent Rafał Bruski podczas sesji Rady Miasta w bezpardonowy sposób potraktował radnego, który śmiał nieco skrytykować strażników.

Fot. (jn)

Coraz bliżej referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej

28 września 2012 14:51 | Aktualności

Trwa zbiórka podpisów poparcia dla przeprowadzenia referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Organizatorzy informują o zebraniu 10 tys. podpisów.

Fot. (jn)

To się może udać! Ruszyła zbiórka 30 tys. podpisów poparcia za odwołaniem Straży Miejskiej

18 września 2012 14:29 | Aktualności

Dzisiaj na Mostowej ruszyła zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie w Bydgoszczy referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Akcja cieszy się nadspodziewanie dużym poparciem. By się powiodła, inicjatorzy referendum będą musieli zebrać ich blisko 30 tys.