Temat: Straż Miejska

Fot. (jn)

Miejscy strażnicy nie mogą jedynie ścigać kierowców i obsługiwać fotoradarów!

23 lutego 2015 17:31 | Aktualności

Coraz powszechniejsza jest w Polsce krytyka działań strażników miejskich. W wielu miejscowościach odbyły się referenda o zlikwidowanie straży gminnych, a niektóre gminy zrezygnowały z usług tej formacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opracowało program, który ma na celu przywrócenie pierwotnych zadań, jakie na straże gminne nałożył ustawodawca, czyli dbanie o bezpieczeństwo wspólnot lokalnych. W tej sprawie odbyła się dzisiaj w bydgoskim urzędzie wojewódzkim konferencja.

Fot. (jn)

A może by tak zostać aplikantem w Straży Miejskiej?

23 lutego 2015 08:03 | Felietony i Opinie

Spełniam kryteria, warunki pracy mi pasują, a na dodatek zyskam na ważności. Strażnik przecież może wlepić mandat albo ograniczyć się do pouczenia, jeśli ma kaprys okazać wspaniałomyślność.

Nowa Prawica: Nie stać nas na marnowanie pieniędzy na Straż Miejską

4 listopada 2014 14:58 | Aktualności

Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta Bydgoszczy, spotkał się z dziennikarzami przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego. Wraz z nim w konferencji wzięli udział kandydaci na radnych: Arkadiusz Jarzecki i Jacek Groll.

Fot. (jn)

Marek Gralik zatroszczy się o bezpieczeństwo

23 października 2014 15:01 | Aktualności

Kandydat PiS, na prezydenta Bydgoszczy, Marek Gralik, spotkał się dziś, 23 października, z dziennikarzami. Przedstawił swoje koncepcje zapewnienia mieszkańcom grodu na Brdą bezpieczeństwa. Zadeklarował, że jako przyszły prezydent będzie chciał wspomagać policję, ograniczyć polowania fotoradarami na kierowców i zapewniał, że kiedy zostanie prezydentem, straż miejska będzie przyjazna.

Fot. (jn)

Kozietulskiego 16, czyli czeski film po bydgosku

13 października 2014 07:08 | Aktualności

W naszym mieście brakuje wymiany informacji i koordynacji działań, a skutki ponoszą mieszkańcy.

Fot. (jn)

Miejscy strażnicy przejdą program rehabilitacji zawodowej?

2 października 2014 13:32 | Aktualności

Politycy Kongresu Nowej Prawicy domagają się likwidacji Straży Miejskiej w naszym mieście. Wiceprezes partii w regionie Arkadiusz Jarzecki stwierdził, że nadany program w stacji TVN Turbo dopełnił kompromitacji bydgoskich municypalnych. Poinformował też, że bydgoska Nowa Prawica wystosowała do prezydenta Bydgoszczy i radnych wniosek o ustanowienie "Programu rehabilitacji zawodowej dla pracowników Straży Miejskiej w Bydgoszczy, który poniżej publikujemy.

Fot. (jn)

Święto Straży Miejskiej zostało uczczone

29 sierpnia 2014 14:14 | Aktualności

Ustawa o strażach gminnych została podpisana 29 sierpnia 1997 roku. Dlatego właśnie dziś ta formacja obchodzi swoje święto. Prezydent uhonorował czterech strażników medalami. Komendant awansował około trzydziestu. A sami funkcjonariusze pokazali, co potrafią dokonać ich czworonogi.

Fot. (jn)

Oddaj krew wraz z miejskimi strażnikami

27 sierpnia 2014 08:11 | Felietony i Opinie

„Klub Honorowych Dawców Krwi przy Straży Miejskiej w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji oddawania krwi, która odbędzie się 28 sierpnia w godzinach 8.00-14.00. Akcja przeprowadzona zostanie na placu Wolności w Bydgoszczy przy współpracy pracowników Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa” – informuje oficjalny portal miasta.

Podczas święta

Straż Miejska rozrosła się i okrzepła

25 lutego 2014 12:53 | Aktualności

W środę na sesji radni przyjmą sprawozdanie komendanta Straży Miejskiej Marka Echausta z działalności bydgoskich strażników w roku 2013.

Fot. (jn)

Odremontowane nie musi oznaczać ładne

16 stycznia 2014 14:45 | Aktualności

Odnowione elewacje domów bywają szybko oszpecone bazgrołami albo napisami na murach.

Fot. (jn)

Rafał Bruski pokłada nadzieję w unijnej pomocy i broni Straży Miejskiej

22 listopada 2013 13:31 | Aktualności

Kolejne spotkanie Rafała Bruskiego z mieszkańcami Bydgoszczy odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym. Pytań do prezydenta Bydgoszczy było zdecydowanie więcej niż na poprzednich spotkaniach.

Fot. (jn)

Wizerunek straży coraz cieplejszy, zaraz zacznie parzyć

30 sierpnia 2013 14:26 | Felietony i Opinie

Straż Miejska obchodzi dzisiaj swoje święto, więc prezydent, jak co roku, mówi strażnikom, jacy są potrzebni.

Fot. (jn)

Straż Miejska sama dostarcza argumenty, by ją zlikwidować

8 sierpnia 2013 12:40 | Felietony i Opinie

Przebrzmiały już emocje wokół organizowania referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Gdy się jednak przyjrzeć efektom działań strażników, wątpliwości co do sensowności istnienia tej służby pozostają takie same, jakie były wcześniej.

Wandale grafficiarze ujęci na gorącym uczynku

2 sierpnia 2013 11:20 | Kronika kryminalna

Dzięki monitoringowi udało się namierzyć wandali grafficiarzy dewastujących elewacje na Starym Mieście.

Fot. (jn)

Oszpecanie Wyspy Młyńskiej póki co bezkarne

4 czerwca 2013 16:06 | Aktualności

Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej został „upiększony” wymalowanymi na stopniach hieroglifami. Za dwa dni odzyska poprzedni wygląd.