reklama

Temat: Straż Miejska

Fot. (jn)

Rafał Bruski pokłada nadzieję w unijnej pomocy i broni Straży Miejskiej

22 listopada 2013 13:31 | Aktualności

Kolejne spotkanie Rafała Bruskiego z mieszkańcami Bydgoszczy odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym. Pytań do prezydenta Bydgoszczy było zdecydowanie więcej niż na poprzednich spotkaniach.

Fot. (jn)

Wizerunek straży coraz cieplejszy, zaraz zacznie parzyć

30 sierpnia 2013 14:26 | Felietony i Opinie

Straż Miejska obchodzi dzisiaj swoje święto, więc prezydent, jak co roku, mówi strażnikom, jacy są potrzebni.

Fot. (jn)

Straż Miejska sama dostarcza argumenty, by ją zlikwidować

8 sierpnia 2013 12:40 | Felietony i Opinie

Przebrzmiały już emocje wokół organizowania referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Gdy się jednak przyjrzeć efektom działań strażników, wątpliwości co do sensowności istnienia tej służby pozostają takie same, jakie były wcześniej.

Wandale grafficiarze ujęci na gorącym uczynku

2 sierpnia 2013 11:20 | Kronika kryminalna

Dzięki monitoringowi udało się namierzyć wandali grafficiarzy dewastujących elewacje na Starym Mieście.

Fot. (jn)

Oszpecanie Wyspy Młyńskiej póki co bezkarne

4 czerwca 2013 16:06 | Aktualności

Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej został „upiększony” wymalowanymi na stopniach hieroglifami. Za dwa dni odzyska poprzedni wygląd.

Piotr Najzer i Arkadiusz Jarzecki. Fot. (jn)

Nowa Prawica nie odpuszcza Straży Miejskiej

16 kwietnia 2013 19:08 | Aktualności

Kongres Nowej Prawicy we wrześniu i październiku ubiegłego roku prowadził inicjatywę referendalną o odwołanie Straży Miejskiej. Do referendum nie doszło, bo nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów. Politycy KNP Straży jednak nie odpuszczają i dalej domagają się jej likwidacji lub redukcji jej stanu osobowego. W tej sprawie złożyli dzisiaj wniosek do przewodniczącego Rady Miasta.

Fot. (jn)

Infantylny pijar bydgoskiej Straży Miejskiej

20 marca 2013 11:36 | Felietony i Opinie

Ostra krytyka, jakiej poddana została w minionym roku wadliwie ukierunkowana aktywność bydgoskich strażników miejskich, spowodowała, że Straż Miejska zatrudniła fachowca od ocieplenia wizerunku.

Marek Echaust. Fot. (jn)

Straż Miejska dobrze oceniona przez radnych

27 lutego 2013 17:59 | Aktualności

Bydgoscy radni bardzo pozytywnie ocenili działania Straży Miejskiej w minionym roku. Informację komendanta z działalności przyjęli bez zastrzeżeń.

Prezydent Rafał Bruski z komendantem Markiem Echaustem. Fot. (jn)

Straż Miejska rozlicza się przed Radą Miasta

26 lutego 2013 11:54 | Aktualności

Jutro na sesji Rady Miasta komendant Straży Miejskiej Marek Echaust złoży radnym sprawozdanie z działalności formacji w roku 2012. Był to czas dla strażników niełatwy, bowiem zawisła nad nimi groźba rozwiązania. Do referendum w sprawie likwidacji Straży Miasta jednak nie doszło.

Fot. (jn)

Będzie nam się żyło bardzo dobrze. Straż Miejska też się poprawi

1 lutego 2013 17:39 | Felietony i Opinie

Strażnicy miejscy chcą zmienić swoje oblicze. A właściwie może bardziej chcą, aby mieszkańcy inaczej ich postrzegali. Pierwsze konkretne działania zostały już podjęte. Chciałoby się powiedzieć, że to reakcja na akcję referendalną, mającą na celu likwidację Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Ale okazuje się, że nie. To reakcja na wyniki badania opinii społecznej mieszkańców miasta, wykonane przez Instytut Badania Rynku i Opinii Publicznej Millward Brown SMG/KRC.

Fot. (jn)

Zablokował tramwaje na... kontrapasie

15 stycznia 2013 15:59 | Aktualności

Roztargniony kierowca zaparkował samochód na kontrapasie na Gdańskiej. Nie zauważył, że zablokował ruch tramwajowy.

Fot. (jn)

Zmieniłem zdanie. Trzeba rozwiązać Straż Miejską

23 listopada 2012 11:46 | Aktualności

Od wielu tygodni bydgoszczanin, który się do nas zgłosił, walczy o odzyskanie 494 zł za odholowanie jego samochodu, które nastąpiło, jego zdaniem, z pogwałceniem prawa przez strażników miejskich.

Fot. (jn)

Po odprawie u prezydenta Bruskiego dyskusja o Straży Miejskiej zakończona

19 listopada 2012 21:43 | Aktualności

W poniedziałek, 19 listopada, w Ratuszu miała odbyć się debata na temat funkcjonowania Straży Miejskiej. Formuła spotkania nie odpowiadała formie debaty, przypominała bardziej odprawę, w trakcie której dyskutanci, co najwyżej przedstawiali prezydentowi swoje uwagi i opinie. Spotkanie prowadził prezydent Rafał Bruski i wszyscy jego uczestnicy, za wyjątkiem inicjatorów przeprowadzenia referendum w sprawie zlikwidowania Straży Miejskiej uznali, że strażnicy dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Bydgoszczy są niezbędni.

Fot. (jn)

Dzisiaj w Ratuszu debata o Straży Miejskiej

18 listopada 2012 21:51 | Aktualności

Dzisiaj o godz. 15 w sali sesyjnej Ratusza odbędzie się organizowana przez prezydenta Rafała Bruskiego debata o Straży Miejskiej.

Fot. (jn)

Fiasko zbiórki podpisów w sprawie likwidacji Straży Miejskiej

9 listopada 2012 14:35 | Aktualności

Politycy Kongresu Nowej Prawicy poinformowali, że nie będzie referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Do zebrania wymaganych 28600 podpisów zabrakło ponad 1600.