Temat: wywóz śmieci

Fot. (jn)

Wywóz odpadów zielonych również w listopadzie

16 października 2013 20:48 | Aktualności

Urząd Miasta Bydgoszczy wobec sygnałów od mieszkańców ustalił z firmami wywożącymi odpady komunalne dwa dodatkowe terminy odbioru od mieszkańców odpadów zielonych (liści) z terenu miasta.

Bartodzieje. Fot. (jn)

Rewolucja śmieciowa jako bohaterskie zmaganie się z trudnościami

11 września 2013 12:33 | Felietony i Opinie

Minęły ponad dwa miesiące funkcjonowania nowego systemu wywozu odpadów komunalnych. Przypominam, że wczoraj (10 września!) minął kolejny termin, w którym właściciele lub zarządcy nieruchomości powinni dokonać wpłat za wywóz śmieci na wyznaczone przez Urząd Miasta konto.

Zarzuty Corimpu niezasadne. ProNatura zadba o wywóz śmieci w dwóch sektorach

4 lipca 2013 12:00 | Aktualności

Na Górzyskowie, Szwederowie, Wzgórzu Wolności, Wyżynach, Glinkach-Rupienicy śmieci odbierać będzie miejska spółka ProNatura. Wygrała spór z Corimpem, który takie wcześniejsze rozstrzygnięcie komisji przetargowej w Bydgoszczy zaskarżył do Krajowej Izby Odwoławczej.

Fot. (jn)

Śmieci w proteście przynieśli pod Urząd Miasta

2 lipca 2013 17:07 | Aktualności

Grupa bydgoszczan oburzonych niewywożeniem i niesprzątaniem śmieci po wprowadzeniu nowych zasad wywozu odpadów komunalnych zaprotestowała dzisiaj na Starym Rynku. Przynieśli nieposprzątane śmieci pod ratusz, a wiceprezydent Grażynie Ciemniak zanieśli zdjęcia ilustrujące bałagan.

Grażyna Ciemniak. Fot. (jn)

Pan się nie denerwuje! Będzie dobrze!

20 czerwca 2013 22:25 | Aktualności

Wiceprezydent Grażyna Ciemniak spotkała się w czwartek o godz. 17.00 z mieszkańcami dzielnic Bartodzieje, Jachcice oraz osiedle Leśne, by rozwiać wszelkie wątpliwości związane z nowymi zasadami wywozu śmieci. Zainteresowanie tą sprawą jest bardzo duże, o czym świadczy fakt, że przyszło jej posłuchać ponad 70 osób.

Fot. (jn)

Opłata śmieciowa w Bydgoszczy: 10 lub 20 zł

19 czerwca 2013 06:53 | Aktualności

Wczoraj na konferencji prasowej Rafał Bruski zapowiedział, że za wywóz śmieci, które mieszkańcy będą segregować, opłata śmieciowa od osoby będzie wynosić 10 zł. W przypadku braku segregacji koszt wywozu śmieci będzie dwukrotnie wyższy - 20 zł.

Fot. (jn)

Za wywóz śmieci na pewno zapłacimy mniej

18 kwietnia 2013 16:15 | Aktualności

Dzisiaj w Urzędzie Miasta otwarto oferty firm uczestniczących w przetargu na wywóz śmieci z nieruchomości w Bydgoszczy. Jedno można stwierdzić na pewno, wyliczenie wynajętej przez miasto firmy, która ustaliła koszty wywozu śmieci w Bydgoszczy nijak mają się do tych zakładanych przez firmy, które chcą się tym zająć. Ich propozycje są nawet o połowę niższe. Jedno wiemy już na pewno, Rada Miasta będzie musiała wysokość opłaty śmieciowej obniżyć.

Fot. (jn)

Jutro dowiemy się, jakie firmy chcą wywozić śmieci i za ile

17 kwietnia 2013 13:44 | Aktualności

W czwartek, 18 kwietnia, o godz. 11.15 w siedzibie Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta nastąpi otwarcie ofert firm, biorących udział w przetargu na wywóz odpadów komunalnych z bydgoskich nieruchomości.

Autor: Turbojet /z: Wikipedia/

Rewolucja śmieciowa wywołuje bałagan. Na razie największy w głowach

3 kwietnia 2013 11:26 | Aktualności

Każda rewolucja powoduje zamieszanie i bałagan. Nie inaczej jest z "rewolucją śmieciową", spowodowaną zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Największe jednak szkody wywołane są w głowach obywateli, którzy po raz kolejny dają "dowód zaufania" do instytucji w naszym państwie.

Fot. (jn)

Ruch w REMONDIS-ie. Bydgoszczanie wypowiadają umowy

29 marca 2013 16:36 | Aktualności

Wielu bydgoszczan uznało, że rzeczywiście nie ma sensu ryzykować i zdecydowało się wypowiedzieć umowę firmie wywozowej, która odbierała ich śmieci. Po 1 lipca br. może się okazać, że za wywóz śmieci będziemy płacić i miastu, i firmie, z którą mieliśmy zawartą umowę na wywóz śmieci, a której nie złożyliśmy oświadczenia woli o wypowiedzeniu tej umowy.

Fot. (jn)

Siedmiu ciekawych i wiceprezydent Ciemniak

15 marca 2013 19:31 | Aktualności

W Bydgoszczy odbywają się od kilku dni spotkania zwane konsultacjami w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W piątek, 15 marca, wiceprezydent Grażyna Ciemniak spotkała się w Ratuszu z restauratorami. Konsultacje nie wzbudziły specjalnego zainteresowania.

Fot. (jn)

Solidarna Polska przeciwko opłatom za śmieci

21 lutego 2013 13:55 | Aktualności

Dziś, 21 lutego, ponad dwa miesiące po uchwaleniu przez Radę Miasta Bydgoszczy uchwały wprowadzającej nowe opłaty za wywóz śmieci, członkowie Solidarnej Polski województwa kujawsko-pomorskiego zaprotestowali przeciwko stawkom opłat i zaproponowali alternatywny sposób naliczania opłat od mieszkańców za wywóz i gospodarkę odpadami.

Fot. (jn)

Wiceprezydent Ciemniak nie wie, czym zajmuje się ProNatura?

29 stycznia 2013 12:52 | Aktualności

Bydgoszcz posiada spółkę, która zajmuje się odbiorem odpadów, a jednak odpowiedzialna za tę działkę zastępczyni prezydenta Rafała Bruskiego, zachowuje się tak, jak gdyby nie miała o tym pojęcia.

Autor:  	Turbojet /z: Wikipedia/

Rewolucja w śmieciach, ceny nawet kilka razy w górę

13 grudnia 2012 11:20 | Aktualności

Ceny za wywóz śmieci mogą wzrosnąć kilkakrotnie. Ratusz wyliczył, że za każdą osobę miesięcznie właściciel nieruchomości płacić będzie 25 złotych. Dla gospodarstw domowych może to oznaczać nawet kilkakrotny wzrost ceny. Nowy system zacznie obowiązywać od połowy przyszłego roku.

Hanna Pawlikowska. Fot. (jn)

Radni ustalili nasze obowiązki dotyczące wywozu śmieci

30 sierpnia 2012 13:43 | Aktualności

Radni bez dyskusji uchwalili nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Bydgoszczy. Wzrosną nasze obowiązki przy wywózce śmieci.