reklama

Temat: wywóz śmieci

Fot. (jn)

ProNatura wygrała, gdyż Remondis zaskarżył nie ten akt prawa miejscowego

13 lipca 2015 22:55 | Aktualności

Dziennikarze otrzymali dzisiaj oświadczenie Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura w związku z postanowieniem NSA. Na wyrok z uzasadnieniem poczekamy kilka miesięcy.

Fot. (jn)

Wygląda na to, że ratusz legalizuje łamanie prawa

13 lipca 2015 08:08 | Aktualności

Została podpisana umowa na wywóz śmieci z budynku, w którym obowiązuje zakaz mieszkania.

Fot. (jn)

Wywóz odpadów zielonych również w listopadzie

16 października 2013 20:48 | Aktualności

Urząd Miasta Bydgoszczy wobec sygnałów od mieszkańców ustalił z firmami wywożącymi odpady komunalne dwa dodatkowe terminy odbioru od mieszkańców odpadów zielonych (liści) z terenu miasta.

Bartodzieje. Fot. (jn)

Rewolucja śmieciowa jako bohaterskie zmaganie się z trudnościami

11 września 2013 12:33 | Felietony i Opinie

Minęły ponad dwa miesiące funkcjonowania nowego systemu wywozu odpadów komunalnych. Przypominam, że wczoraj (10 września!) minął kolejny termin, w którym właściciele lub zarządcy nieruchomości powinni dokonać wpłat za wywóz śmieci na wyznaczone przez Urząd Miasta konto.

Zarzuty Corimpu niezasadne. ProNatura zadba o wywóz śmieci w dwóch sektorach

4 lipca 2013 12:00 | Aktualności

Na Górzyskowie, Szwederowie, Wzgórzu Wolności, Wyżynach, Glinkach-Rupienicy śmieci odbierać będzie miejska spółka ProNatura. Wygrała spór z Corimpem, który takie wcześniejsze rozstrzygnięcie komisji przetargowej w Bydgoszczy zaskarżył do Krajowej Izby Odwoławczej.

Fot. (jn)

Śmieci w proteście przynieśli pod Urząd Miasta

2 lipca 2013 17:07 | Aktualności

Grupa bydgoszczan oburzonych niewywożeniem i niesprzątaniem śmieci po wprowadzeniu nowych zasad wywozu odpadów komunalnych zaprotestowała dzisiaj na Starym Rynku. Przynieśli nieposprzątane śmieci pod ratusz, a wiceprezydent Grażynie Ciemniak zanieśli zdjęcia ilustrujące bałagan.

Grażyna Ciemniak. Fot. (jn)

Pan się nie denerwuje! Będzie dobrze!

20 czerwca 2013 22:25 | Aktualności

Wiceprezydent Grażyna Ciemniak spotkała się w czwartek o godz. 17.00 z mieszkańcami dzielnic Bartodzieje, Jachcice oraz osiedle Leśne, by rozwiać wszelkie wątpliwości związane z nowymi zasadami wywozu śmieci. Zainteresowanie tą sprawą jest bardzo duże, o czym świadczy fakt, że przyszło jej posłuchać ponad 70 osób.

Fot. (jn)

Opłata śmieciowa w Bydgoszczy: 10 lub 20 zł

19 czerwca 2013 06:53 | Aktualności

Wczoraj na konferencji prasowej Rafał Bruski zapowiedział, że za wywóz śmieci, które mieszkańcy będą segregować, opłata śmieciowa od osoby będzie wynosić 10 zł. W przypadku braku segregacji koszt wywozu śmieci będzie dwukrotnie wyższy - 20 zł.

Fot. (jn)

Za wywóz śmieci na pewno zapłacimy mniej

18 kwietnia 2013 16:15 | Aktualności

Dzisiaj w Urzędzie Miasta otwarto oferty firm uczestniczących w przetargu na wywóz śmieci z nieruchomości w Bydgoszczy. Jedno można stwierdzić na pewno, wyliczenie wynajętej przez miasto firmy, która ustaliła koszty wywozu śmieci w Bydgoszczy nijak mają się do tych zakładanych przez firmy, które chcą się tym zająć. Ich propozycje są nawet o połowę niższe. Jedno wiemy już na pewno, Rada Miasta będzie musiała wysokość opłaty śmieciowej obniżyć.

Fot. (jn)

Jutro dowiemy się, jakie firmy chcą wywozić śmieci i za ile

17 kwietnia 2013 13:44 | Aktualności

W czwartek, 18 kwietnia, o godz. 11.15 w siedzibie Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta nastąpi otwarcie ofert firm, biorących udział w przetargu na wywóz odpadów komunalnych z bydgoskich nieruchomości.

Autor: Turbojet /z: Wikipedia/

Rewolucja śmieciowa wywołuje bałagan. Na razie największy w głowach

3 kwietnia 2013 11:26 | Aktualności

Każda rewolucja powoduje zamieszanie i bałagan. Nie inaczej jest z "rewolucją śmieciową", spowodowaną zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Największe jednak szkody wywołane są w głowach obywateli, którzy po raz kolejny dają "dowód zaufania" do instytucji w naszym państwie.

Fot. (jn)

Ruch w REMONDIS-ie. Bydgoszczanie wypowiadają umowy

29 marca 2013 16:36 | Aktualności

Wielu bydgoszczan uznało, że rzeczywiście nie ma sensu ryzykować i zdecydowało się wypowiedzieć umowę firmie wywozowej, która odbierała ich śmieci. Po 1 lipca br. może się okazać, że za wywóz śmieci będziemy płacić i miastu, i firmie, z którą mieliśmy zawartą umowę na wywóz śmieci, a której nie złożyliśmy oświadczenia woli o wypowiedzeniu tej umowy.

Fot. (jn)

Siedmiu ciekawych i wiceprezydent Ciemniak

15 marca 2013 19:31 | Aktualności

W Bydgoszczy odbywają się od kilku dni spotkania zwane konsultacjami w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W piątek, 15 marca, wiceprezydent Grażyna Ciemniak spotkała się w Ratuszu z restauratorami. Konsultacje nie wzbudziły specjalnego zainteresowania.

Fot. (jn)

Solidarna Polska przeciwko opłatom za śmieci

21 lutego 2013 13:55 | Aktualności

Dziś, 21 lutego, ponad dwa miesiące po uchwaleniu przez Radę Miasta Bydgoszczy uchwały wprowadzającej nowe opłaty za wywóz śmieci, członkowie Solidarnej Polski województwa kujawsko-pomorskiego zaprotestowali przeciwko stawkom opłat i zaproponowali alternatywny sposób naliczania opłat od mieszkańców za wywóz i gospodarkę odpadami.

Fot. (jn)

Wiceprezydent Ciemniak nie wie, czym zajmuje się ProNatura?

29 stycznia 2013 12:52 | Aktualności

Bydgoszcz posiada spółkę, która zajmuje się odbiorem odpadów, a jednak odpowiedzialna za tę działkę zastępczyni prezydenta Rafała Bruskiego, zachowuje się tak, jak gdyby nie miała o tym pojęcia.