Temat: wywóz śmieci

Fot. (jn)

RIO nie dopatrzyła się błędów w podwyżce za wywóz śmieci

5 stycznia 2016 13:12 | Aktualności

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy skargę Grzegorza Gruszki na podwyżkę opłat za wywóz śmieci w naszym mieście uznało za niezasadną. Uchwała Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 25 listopada ub. r. ustalająca wyższe stawki opłaty śmieciowej jest ważna.

Fot. (jn)

Kolejne veto Grzegorza Gruszki do podwyżki opłat za wywóz śmieci

17 grudnia 2015 16:51 | Aktualności

Grzegorz Gruszka zaprezentował podczas konferencji prasowej list do prezydenta Rafała Bruskiego, zawierający pytania na temat zasadności podwyżek cen na śmieci i funkcjonowania spalarni.

Fot. (jn)

Opłaty za wywóz śmieci idą w górę

26 listopada 2015 11:39 | Aktualności

Od 1 stycznia 2016 roku opłata za wywóz posegregowanych śmieci za jedną osobę zamieszkującą nieruchomość wzrośnie z 10 zł do 13 zł, a nieposegregowanych z 20 zł do 39 zł miesięcznie. Radni dyskutowali na sesji nad podwyżką kilka godzin, ostatecznie zaakceptowali projekt prezydenta.

Fot. (jn)

O 30% wzrosną opłaty za wywóz śmieci

17 listopada 2015 16:43 | Aktualności

Od 1 stycznia 2016 roku wzrosną w Bydgoszczy ceny wywozu odpadów komunalnych z 10 do 13 zł za osobę miesięcznie. Wzrost ten dotyczy nieruchomości, na których prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów. W stosunku do nieruchomości, gdzie selektywna zbiórka odpadów nie jest prowadzona podwyżka będzie jeszcze bardziej drastyczna (z 20 zł do 39 zł).

Fot. (jn)

ProNatura wygrała, gdyż Remondis zaskarżył nie ten akt prawa miejscowego

13 lipca 2015 22:55 | Aktualności

Dziennikarze otrzymali dzisiaj oświadczenie Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura w związku z postanowieniem NSA. Na wyrok z uzasadnieniem poczekamy kilka miesięcy.

Fot. (jn)

Wygląda na to, że ratusz legalizuje łamanie prawa

13 lipca 2015 08:08 | Aktualności

Została podpisana umowa na wywóz śmieci z budynku, w którym obowiązuje zakaz mieszkania.

Fot. (jn)

Wywóz odpadów zielonych również w listopadzie

16 października 2013 20:48 | Aktualności

Urząd Miasta Bydgoszczy wobec sygnałów od mieszkańców ustalił z firmami wywożącymi odpady komunalne dwa dodatkowe terminy odbioru od mieszkańców odpadów zielonych (liści) z terenu miasta.

Bartodzieje. Fot. (jn)

Rewolucja śmieciowa jako bohaterskie zmaganie się z trudnościami

11 września 2013 12:33 | Felietony i Opinie

Minęły ponad dwa miesiące funkcjonowania nowego systemu wywozu odpadów komunalnych. Przypominam, że wczoraj (10 września!) minął kolejny termin, w którym właściciele lub zarządcy nieruchomości powinni dokonać wpłat za wywóz śmieci na wyznaczone przez Urząd Miasta konto.

Zarzuty Corimpu niezasadne. ProNatura zadba o wywóz śmieci w dwóch sektorach

4 lipca 2013 12:00 | Aktualności

Na Górzyskowie, Szwederowie, Wzgórzu Wolności, Wyżynach, Glinkach-Rupienicy śmieci odbierać będzie miejska spółka ProNatura. Wygrała spór z Corimpem, który takie wcześniejsze rozstrzygnięcie komisji przetargowej w Bydgoszczy zaskarżył do Krajowej Izby Odwoławczej.

Fot. (jn)

Śmieci w proteście przynieśli pod Urząd Miasta

2 lipca 2013 17:07 | Aktualności

Grupa bydgoszczan oburzonych niewywożeniem i niesprzątaniem śmieci po wprowadzeniu nowych zasad wywozu odpadów komunalnych zaprotestowała dzisiaj na Starym Rynku. Przynieśli nieposprzątane śmieci pod ratusz, a wiceprezydent Grażynie Ciemniak zanieśli zdjęcia ilustrujące bałagan.

Grażyna Ciemniak. Fot. (jn)

Pan się nie denerwuje! Będzie dobrze!

20 czerwca 2013 22:25 | Aktualności

Wiceprezydent Grażyna Ciemniak spotkała się w czwartek o godz. 17.00 z mieszkańcami dzielnic Bartodzieje, Jachcice oraz osiedle Leśne, by rozwiać wszelkie wątpliwości związane z nowymi zasadami wywozu śmieci. Zainteresowanie tą sprawą jest bardzo duże, o czym świadczy fakt, że przyszło jej posłuchać ponad 70 osób.

Fot. (jn)

Opłata śmieciowa w Bydgoszczy: 10 lub 20 zł

19 czerwca 2013 06:53 | Aktualności

Wczoraj na konferencji prasowej Rafał Bruski zapowiedział, że za wywóz śmieci, które mieszkańcy będą segregować, opłata śmieciowa od osoby będzie wynosić 10 zł. W przypadku braku segregacji koszt wywozu śmieci będzie dwukrotnie wyższy - 20 zł.

Fot. (jn)

Za wywóz śmieci na pewno zapłacimy mniej

18 kwietnia 2013 16:15 | Aktualności

Dzisiaj w Urzędzie Miasta otwarto oferty firm uczestniczących w przetargu na wywóz śmieci z nieruchomości w Bydgoszczy. Jedno można stwierdzić na pewno, wyliczenie wynajętej przez miasto firmy, która ustaliła koszty wywozu śmieci w Bydgoszczy nijak mają się do tych zakładanych przez firmy, które chcą się tym zająć. Ich propozycje są nawet o połowę niższe. Jedno wiemy już na pewno, Rada Miasta będzie musiała wysokość opłaty śmieciowej obniżyć.

Fot. (jn)

Jutro dowiemy się, jakie firmy chcą wywozić śmieci i za ile

17 kwietnia 2013 13:44 | Aktualności

W czwartek, 18 kwietnia, o godz. 11.15 w siedzibie Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta nastąpi otwarcie ofert firm, biorących udział w przetargu na wywóz odpadów komunalnych z bydgoskich nieruchomości.

Autor: Turbojet /z: Wikipedia/

Rewolucja śmieciowa wywołuje bałagan. Na razie największy w głowach

3 kwietnia 2013 11:26 | Aktualności

Każda rewolucja powoduje zamieszanie i bałagan. Nie inaczej jest z "rewolucją śmieciową", spowodowaną zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Największe jednak szkody wywołane są w głowach obywateli, którzy po raz kolejny dają "dowód zaufania" do instytucji w naszym państwie.