reklama

Wiadomości

Fot.: st. chor. Sławomir Mrowiński WDK IWsp SZ

Nowy dowódca na czele 1. Brygady Logistycznej

Wczoraj 17:35 | Aktualności

1. Pomorska Brygada Logistyczna ma nowego dowódcę. Na czele największej logistycznej jednostki wojskowej w Polsce stanął pułkownik Dariusz Żuchowski, dotychczasowy Komendant Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu.

Fot. (jn)

Boeing zaprezentował w Bydgoszczy unikatowy samolot

Wczoraj 16:56 | Aktualności

Jeden z najnowszych produktów firmy Boeing zaprezentowany został dzisiaj na lotnisku w Bydgoszczy. Amerykańskie firmy lotnicze coraz bardziej zainteresowane są kooperacją z bydgoskimi Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2.

Prof. Janusz Ostoja-Zagórski. Fot. (jn)

W sprawie naruszenia tajemnicy korespondencji na uczelni zabrał głos rektor UKW

Wczoraj 13:06 | Aktualności

Sprawa sześciu listów, które w tajemniczy sposób dostały się do zawierającej książki zamkniętej przesyłki prof. Józefa Banaszaka, nabiera rumieńców dzięki wyjaśnieniom rektora Janusza Ostoi-Zagórskiego.

Robert Łucka. Fot. (jn)

Robert Łucka: Rewitalizacja to coś zupełnie innego niż renowacja czy remont

Wczoraj 08:05 | Aktualności

Z dr. inż. arch. Robertem Łucką, wykładowcą w Katedrze Architektury Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, byłym architektem miasta, rozmawia Ewa Starosta.

Mirosław Jagodziński. Fot. (jn)

Dyrektor Jagodziński potwierdza termin zakończenia budowy S5

25 marca 2015 21:00 | Aktualności

Dzisiaj na sesji Rady Miasta Bydgoszczy sprawozdanie z postępów budowy drogi ekspresowej S5 w naszym regionie złożył dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mirosław Jagodziński podtrzymał termin zakończenia inwestycji na przełomie lat 2017/2018.

Fot. (jn) - sesja RM z wręczenia Medali Kazimierza Wielkiego (23.04.2014)

Radni przyznali pięciu bydgoszczanom Medale Kazimierza Wielkiego

25 marca 2015 15:44 | Aktualności

Z okazji urodzin Bydgoszczy za zasługi dla miasta wyróżnia się wskazane przez radnych osoby i instytucje. W tym roku przyznano dziewięć medali.

Przewozu cielaków fiatem uno policjant nie puścił płazem

25 marca 2015 13:46 | Aktualności

Policjant ruchu drogowego z mogileńskiej komendy zatrzymał gospodarza przewożącego fiatem uno 3 małe cielaki. Ukarał go mandatem karnym, zabronił dalszej jazdy, a do cielaków wezwał powiatowego lekarza weterynarii.

Prezydent nie pozwoli skrzywdzić Marcina H.

25 marca 2015 10:46 | Aktualności

Mimo zarzutu prokuratorskiego i ewidentnego łamania prawa przez prezesa Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku prezydent ani myśli o jego odwołaniu.

Konrad Mikołajski. Fot. (jn)

"Śmieci nie będą trafiały na składowisko, a będą zmieniały się na energię elektryczną i cieplną"

24 marca 2015 21:35 | Aktualności

Budowa bydgoskiej spalarni wchodzi w końcową fazę. Stało się to okazją do zorganizowania w Bydgoszczy konferencji na temat termicznego przekształcania odpadów komunalnych jako nowoczesnego systemu gospodarki odpadami.

Jan Rulewski. Fot. (jn)

Karlenie SLD

24 marca 2015 15:39 | Aktualności

Pomysł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, by przyznać dodatki tym, którzy nie byli w stanie poradzić sobie po upadku poprzedniego systemu gospodarczego, rozsierdził Jana Rulewskiego. Poniżej publikujemy stanowisko senatora PO, zdając sobie sprawę, iż z powodu specyfiku jego stylu, rozbudowanej ornamentyki oraz wynalazczości językowej, czytanie tego tekstu stanowi także przygodę intelektualną.

Fot. (jn)

SLD chce świadczeń pieniężnych dla ofiar planu Balcerowicza

24 marca 2015 14:42 | Aktualności

Poseł Anna Bańkowska z SLD zaprezentowała dziś dziennikarzom złożony na ręce marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego, 20 marca 2015 roku, projekt ustawy o świadczeniach pieniężnych dla ofiar transformacji ustrojowej przeprowadzonej w latach 1989 – 1992 oraz osób pokrzywdzonych przez tak zwany plan Balcerowicza.

Kompromitująca strona PiS

24 marca 2015 14:11 | Felietony i Opinie

Trafiłem na stronę internetową „Prawo i Sprawiedliwość okręg bydgoski” szukając jakiejś drobnej informacji. I osłupiałem. Proszę zresztą zajrzeć na sztandarową stronę PiS: http://www.pis.bydgoszcz.pl/. Ta strona świadczy o nieróbstwie i inercji lokalnych struktur partii. Ale po kolei.

Fot. (jn)

„Miś” wiecznie żywy, czyli nowe „łubu dubu”

24 marca 2015 14:00 | Felietony i Opinie

Przyjazd Bronkobusa do Bydgoszczy skłonił Constansa do wspomnień.

Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na UKW w 2013 r. Fot. (jn)

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na UKW

24 marca 2015 11:22 | Aktualności

Wielowiekowe braterstwo Polaków i Węgrów uczcimy w Bydgoszczy w najbliższy czwartek, 26 marca. Tego dnia odbędą się po raz czwarty bydgoskie obchody Dnia Przyjaźni Polsko–Węgierskiej (Magyar–lengyel barátság napja).

Anna Lewandowska. Fot. (jn)

Dyrektor Szpitala Miejskiego krytykuje NIK i zwala winę na poprzedników

24 marca 2015 07:59 | Aktualności

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła postępowanie z odpadami w Szpitalu Miejskim im. Warmińskiego. W związku z postawionymi placówce zarzutami dyrektor Anna Lewandowska przekazała mediom „Oświadczenie prasowe”.