reklama

Wiadomości

Pracownik naszego ZUS-u wściekł się na orzeczników ZUS-u w Słupsku (video)

Dzisiaj 21:23 | Aktualności

Mieszkaniec Bydgoszczy pojechał do Słupska i na ścianie siedziby ZUS przy pomocy czarnego spraya zrobił kilka napisów, m.in. „Lekarze ZUS - jesteście moralnymi trupami”. Protestował przeciw pozbawieniu renty kobiety z amputowaną nogą.

Fot. (jn)

Bydgoscy radni przeciw wymuszaniu ustawą współpracy Bydgoszczy i Torunia

Dzisiaj 19:24 | Aktualności

Rada Miasta Bydgoszczy wystosowała dzisiaj do Sejmu RP protest w sprawie odgórnego zadekretowania związku Bydgoszczy i Torunia. Rzecz dotyczy nowej instytucji, nad powołaniem której pracuje sejm - powiatu metropolitalnego. Według przygotowywanej ustawy Bydgoszcz mimo że samodzielnie spełnia warunki do utworzenia takiego powiatu, nie mogłaby tego uczynić bez Torunia.

Anna Rembowicz-Dziekciowska. Fot. (jn)

Bydgoscy radni powiedzieli Zarządowi Województwa: veto!

Dzisiaj 15:31 | Aktualności

Na specjalnie zwołanej przez prezydenta Rafała Bruskiego sesji Rady Miasta bydgoscy radni negatywnie zaopiniowali koncepcje Zarządu Województwa w Toruniu odnoszące się do obszaru chronionego krajobrazu na terenie miasta Bydgoszczy.

Fot. (jn)

Nie żyje Jan Kulczyk. Najbogatszy Polak urodził się w Bydgoszczy 65 lat temu

Dzisiaj 12:31 | Aktualności

Jan Kulczyk nie żyje - informują wszystkie media w Polsce. Najbogatszy Polak urodził się w Bydgoszczy i w naszym mieście uzyskał maturę. Właściciel Kulczyk Holding przechodził w Wiedniu drobny zabieg kardiologiczny. Jeszcze dziś miał wyjść ze szpitala.

Fot. (jn)

Kiedy Mirosław Kozłowicz wyciąga konsekwencje?

Dzisiaj 08:01 | Aktualności

Zastępca prezydenta Bydgoszczy zwalnia podwładnych z pracy albo na skutek publikacji, albo na rozkaz Rafała Bruskiego, swojego zwierzchnika. Nie wyciąga konsekwencji, nawet za działania niezgodne z prawem, jeśli nie otrzymuje takiego polecenia.

Fot. KWP

Autoportret Wojciecha Kossaka przekazany śląskiemu muzeum

Wczoraj 16:57 | Aktualności

Obraz znanego malarza, który skradziono, sprzedano, a potem zidentyfikowano jako złodziejski łup, rozpoczął drogę powrotną do Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.

Fot. (jn)

„Czytelnia” buduje natłok inicjatyw i wydarzeń

Wczoraj 14:58 | Aktualności

Zasłonięte okna, krata na drzwiach, brak informacji o godzinach otwarcia - tak wygląda pierwszy społeczny dom kultury w Bydgoszczy.

Fot. (jn)

Komendant generałem, a policjanci z medalami i awansami

Wczoraj 13:48 | Aktualności

Dzisiaj na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Powstańców Wielkopolskich odbył się uroczysty apel z okazji nominowania komendanta kujawsko-pomorskiej policji do korpusu generałów policji i wręczenia policjantom medali, odznaczeń i awansów z okazji Święta Policji.

Fot. (jn)

Wzgórza Bydgoskie - obraz zapomnianego, zdegradowanego miasta

Wczoraj 10:43 | Aktualności

Wracamy do pomysłu senatora Jana Rulewskiego - zagospodarowania Zbocza Bydgoskiego, malowniczej południowej skarpy w naszym mieście, roboczo nazwanego "Projekt Wzgórza Bydgoskie".

Fot. Jacek Nowacki

Wiceprezydent Mackiewcz mogła się uchronić przed błądzeniem

27 lipca 2015 21:35 | Aktualności

Zastępczyni prezydenta Bydgoszczy alarmuje, że z powodu ogrodzonego terenu w okolicy przystanku kolejowego na Leśnym można błądzić i w konsekwencji spóźnić się na pociąg.

Fot. KWP

Plantacja konopi pod Bydgoszczą wytropiona i zlikwidowana

27 lipca 2015 14:25 | Kronika kryminalna

Bydgoscy kryminalni zlikwidowali plantację konopi ukrytą w lesie pod Bydgoszczą. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych.

Fot. (jn)

Czy wiadomo, jak sprawdza się outsourcing w szpitalu Jurasza?

27 lipca 2015 08:02 | Aktualności

Dyrekcja zadowolona z przeforsowania outsourcingu. „Sprzedani” pracownicy rozgoryczeni, przeciążeni pracą i bez urlopów.

Fot. (jn)

Działalność bieżąca Straży Miejskiej i znaki zapytania

26 lipca 2015 15:49 | Aktualności

Nie wiemy, ile w lipcu bydgoscy strażnicy wypisali mandatów za złe parkowanie i założyli blokad na koła. Wiemy, że interweniowali kilkakrotnie w sprawach związanych ze spożywaniem alkoholu.

Jezioro Borówno - plaża miejska. Autor: Pit1233 /Wikipedia/

Kąpielisko w Borównie czeka na decyzję Sanepidu

25 lipca 2015 18:33 | Aktualności

Po rocznym remoncie kąpielisko przy Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Borównie zostanie oficjalnie otwarte w poniedziałek. O ile Sanepid wyrazi zgodę.