Wiadomości

Fot. (jn)

Pseudokibice („Słownik języka prezydenta Rafała Bruskiego”)

Dzisiaj 07:14 | Felietony i opinie

Przygotowaliśmy mały słownik określeń używanych przez Rafała Bruskiego. Może się przydać, gdyż opisują one rzeczywistość w sposób do niej nieadekwatny. Po ich poznaniu lepiej będzie się rozumieć wypowiedzi prezydenta Bydgoszczy.

Fot. (jn)

Bydgoszcz oddała hołd i cześć bohaterom - ofiarom II wojny światowej

Wczoraj 22:44 | Aktualności

W 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej w kościele pw. św. Królowej Jadwigi przy ul. Wojska Polskiego sprawowana była Msza św., a później oficjalne obchody odbyły się na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy.

Ręce precz od naszych dzieci - protest pod Kuratorium Oświaty

Wczoraj 18:23 | Aktualności

Pod Kuratorium Oświaty odbył się protest pod hasłem: "Ręce precz od naszych dzieci". Jest to akcja organizowana przez Prawicę Rzeczypospolitej w całej Polsce. Jej adresatem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem jest "zatrzymanie niszczenia edukacji publicznej".

Fot. (jn)

Dzieci i młodzież poszły do szkoły

Wczoraj 15:46 | Aktualności

W Szkole Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ przy ul. Berlinga 3 w Fordonie miała miejsce wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2014/2015.

Fot. Daniel Chojak

Technikum Kolejowe - reaktywacja!

Wczoraj 15:08 | Aktualności

1 września 2014 r., po dwunastu latach przerwy, rozpoczęło w Bydgoszczy działalność nowo utworzone Technikum Kolejowe.

Rafał Bruski. Fot. (jn)

Rafał Bruski pewny wyboru na drugą kadencję

Wczoraj 11:28 | Felietony i opinie

Niektórzy kandydaci na prezydenta Bydgoszczy nie ogłosili jeszcze decyzji o rozpoczęciu kampanii wyborczej. Tymczasem urzędujący prezydent Rafał Bruski jest pewny utrzymania stanowiska.

Policjant postrzelony w trakcie nocnej interwencji

31 sierpnia 2014 11:12 | Kronika kryminalna

Dzisiaj w nocy w czasie interwencji w nocnym sklepie TESCO przy ul. Toruńskiej postrzelony został policjant. Sprawca przestępstwa został ujęty, a policjant trafił do szpitala.

Fot. (jn)

Festiwal organizacji pozarządowych na Wyspie Młyńskiej

30 sierpnia 2014 19:17 | Aktualności

Zakończył się na Wyspie Młyńskiej 2. Bydgoski Festiwal Organizacji Pozarządowych. Zaprezentowało się kilkanaście fundacji i stowarzyszeń, jedno koło naukowe oraz harcerze. Dla odwiedzających przygotowano też występy artystyczne i pokazy.

Autor: Pit1233 /Wikipedia/

Na razie dwoje nauczycieli, bizneswoman i syn nauczycieli

30 sierpnia 2014 16:09 | Aktualności

Zaczęły się rejestrować pierwsze komitety, które chcą wziąć udział w zbliżających się wyborach samorządowych.

Anna Mackiewicz. Fot. (jn)

Anna Mackiewicz kandydatem SLD na prezydenta

30 sierpnia 2014 15:19 | Aktualności

Bydgoska radna Anna Mackiewicz będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Bydgoszczy. SLD postawił na kobiety, również do sejmiku województwa kandydatów Sojuszu w Bydgoszczy poprowadzi Elżbieta Krzyżanowska.

Fot. (jn)

Biały peleton przejechał ulicami Bydgoszczy

29 sierpnia 2014 22:32 | Aktualności

Dzisiaj na ulice naszego miasta wyruszyła Biała Masa Krytyczna. Rowerzyści co roku w sierpniu organizują przejazd pamięci po współinicjatorze BMK, Adamie Sztejce.

Łukasz Krupa oblał się wodą z Brdy. Nominował Rafała Bruskiego

29 sierpnia 2014 18:54 | Aktualności

Internetowe media społecznościowe opanowała nowa moda, która przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych także do Polski. ALS Ice Bucket Challenge to wyzwanie, które polega na oblaniu się lodowatą wodą i/lub wpłaceniu pieniędzy na organizację dobroczynną. Poseł Łukasz Krupa jest pierwszym bydgoskim politykiem, który wykonał to zadanie.

Fot. (jn)

Młodzi socjaldemokraci wskażą drogę do dworu ministra Sikorskiego

29 sierpnia 2014 15:18 | Aktualności

Członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów w Bydgoszczy zorganizowali dzisiaj na placu Wolności happening pt. „Czy Sikorski zostanie sołtysem?”.

Fot. (jn)

Święto Straży Miejskiej zostało uczczone

29 sierpnia 2014 14:14 | Aktualności

Ustawa o strażach gminnych została podpisana 29 sierpnia 1997 roku. Dlatego właśnie dziś ta formacja obchodzi swoje święto. Prezydent uhonorował czterech strażników medalami. Komendant awansował około trzydziestu. A sami funkcjonariusze pokazali, co potrafią dokonać ich czworonogi.

Wiemy, jak będzie za rok wyglądał dworzec PKP

29 sierpnia 2014 13:45 | Aktualności

Dzisiaj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod fundamenty nowego dworca Bydgoszcz Główna. Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja nowych wizualizacji obiektu.