reklama

Wiadomości

Piotr Tomaszewski. Fot. Jacek Nowacki

Prezydent Rafał Bruski ma absolutorium za 2015 rok

Dzisiaj 17:49 | Aktualności

Radni Rady Miasta Bydgoszczy przyjęli dzisiaj sprawozdanie finansowe Miasta Bydgoszczy wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2015 rok i udzielili prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu Miasta Bydgoszczy za rok 2015. Za głosowała koalicja PO-SLD, przeciw radni PiS i Bogdan Dzakanowski.

Wizualizacja pracowni GM Architekci

Nowy ład na Starym Rynku. Ma nie wzbudzać kontrowersji

Dzisiaj 16:02 | Aktualności

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta Maciej Gajownik z pracowni GM Architekci zaprezentował projekt przebudowy płyty Starego Rynku w Bydgoszczy.

Wizualizacja KWK Construction

Nad Brdą wyrośnie najwyższy budynek mieszkalny w Bydgoszczy

Dzisiaj 07:47 | Aktualności

River Tower będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Bydgoszczy. Budowa ruszy za dwa dni.

Autor: Pit1233 /Wikipedia/

Księgowość dla szkół będzie wspólna. Reszta jest milczeniem

Dzisiaj 07:11 | Aktualności

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta rozpatrywany będzie projekt uchwały w sprawie utworzenia Bydgoskiego Biura Finansów Oświaty.

Zmiana nazwy Portu Lotniczego na "Bydgoszcz-Toruń" w toku

Wczoraj 17:49 | Aktualności

Chociaż dzisiaj Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz nie podjęła decyzji co do koncepcji zmiany nazwy na "Bydgoszcz-Toruń" nic nie wskazuje na to, żeby pomysł miał być odłożony.

Marina, widok z Pieczysk. Źródło: Wikipedia (autor: Keraj1976)

Bydgoscy policjanci spisali się jak trzeba podczas burzy na Zalewie Koronowskim

Wczoraj 14:08 | Aktualności

Podczas burzy w miniony weekend dwaj policjanci z Bydgoszczy wyciągnęli z Zalewu Koronowskiego dwie osoby. Nawałnica wywróciła ich łódź. Do tragedii nie doszło, bo funkcjonariusze w porę rzucili się na ratunek.

Ustalą, co robić, żeby szyny się nie wyginały

Wczoraj 13:37 | Aktualności

W sprawie zapobieżenia deformacji torowiska w najbliższy czwartek, 30 czerwca, odbędzie się narada techniczna przedstawicieli spółki Tramwaj Fordon z udziałem wykonawcy robót, projektanta oraz przedstawicieli MZK Bydgoszcz, ZDMiKP w Bydgoszczy.

Fot. Jacek Nowacki

Rzeka muzyki popłynie z betonowej platformy

Wczoraj 07:41 | Aktualności

Zakończyły się prace budowlane. Wyremontowano granitowe płytki w amfiteatrze nad Brdą i czeka już na pierwszych artystów wodna scena przy Operze Nova.

Autor: Pit1233 /Wikipedia/

Marszałku, nie doklejaj Torunia do nazwy Portu Lotniczego w Bydgoszczy

27 czerwca 2016 21:39 | Aktualności

Parlamentarzyści Ziemi Bydgoskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz bydgoscy radni sejmiku województwa zaapelowali do marszałka województwa Piotra Całbeckiego, aby "w trybie właścicielskim doprowadził do skutecznego zdjęcia z porządku obrad jutrzejszej Rady Nadzorczej punktów dotyczących zmiany nazwy Portu Lotniczego". Żaden z bydgoskich parlamentarzystów ani radnych nie odmówił podpisania apelu, a jedynie konieczność szybkiego przekazania apelu spowodowała, że nie zdążyli go podpisać. Rada Nadzorcza uchwałę o dopisaniu Torunia do nazwy portu lotniczego ma podjąć jutro. Apel publikujemy poniżej.

Fot. (jn)

Podpalacz z Leśnego schwytany!

27 czerwca 2016 15:58 | Kronika kryminalna

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 27-latka podejrzanego o podpalanie pojemników na śmieci na osiedlu Leśnym. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Fot. KWP

Pijany kierowca wyruszył w trasę. Skutek opłakany

27 czerwca 2016 13:05 | Kronika kryminalna

W Ciechocinku, policjanci, wyeliminowali z ruchu kierowcę, który miał prawie 5(!) promili alkoholu w organizmie. W powiecie mogileńskim w trasę wyruszył kierowca, mający 1,1 promila. Skutek był opłakany. W Mierucinie prowadzony przez niego samochód koziołkował, a ciężko ranna została 74–letnia pasażerka.

Konstanty Dombrowicz. Fot. (jn)

Konstanty Dombrowicz: Rafał Bruski robi mieszkańcom wodę z mózgu

27 czerwca 2016 11:58 | Aktualności

Stowarzyszenie "My Bydgoszczanie", którym kieruje były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, skrytykowało wykonanie budżetu miasta za rok ubiegły przez prezydenta Rafała Bruskiego. Członkowie stowarzyszenia uznali, że prezydent nie przedłożył radnym sprawozdania z wykonania budżetu, a sprawozdanie z niewykonania budżetu Miasta Bydgoszczy za 2015 rok. Treść stanowiska publikujemy poniżej.

Fot. (jn)

Policjanci w Ciechocinku zatrzymali kierowcę, potencjalnego zabójcę

27 czerwca 2016 11:22 | Kronika kryminalna

Prawie 5 promili alkoholu w organizmie miał 59-latek zatrzymany wczoraj przez ciechocińskich policjantów. Mężczyzna kierował samochodem i nie miał prawa jazdy. Stracił je kilka dni wcześniej za jazdę po pijanemu.

Wizualizacja - Chrobrego 12

Mamy w mieście pierwszy ogród akcyjny, nazywany także „społecznym”

27 czerwca 2016 07:37 | Aktualności

Na podwórku kamienicy położonej w centrum Bydgoszczy powstał ogród w ramach akcji „Nasz ogród społeczny”, której inicjatorem i opiekunem jest Fundacja Green Cross Poland.

Tupadły

Duże szkody po wczorajszych gwałtownych burzach

26 czerwca 2016 19:38 | Aktualności

Zerwane dachy domów i budynków gospodarczych to skutki w regionie wczorajszych nawałnic. Ponad 300 razy interweniowali strażacy. W Mycielewie koło Kcyni i Tupadłach wichura zniszczyła dachy domów. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz odwiedził poszkodowanych i zapowiedział pomoc.