Wiadomości

Fot. (jn)

SLD wzywa prezydenta Bruskiego do opamiętania

Dzisiaj 18:19 | Aktualności

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej ostro skrytykowali dzisiaj na konferencji prasowej działania prezydenta Rafała Bruskiego i Urzędu Miasta Bydgoszczy wobec dwóch klubów sportowych: Zawiszy i Polonii.

Fot. (jn)

Od dzisiaj można pływać na Błoniu!

Dzisiaj 17:22 | Aktualności

Świętowano dzisiaj otwarcie pływalni przy Zespole Szkół nr 4 przy ul. Stawowej. Budowę rozpoczęto w lipcu 2013 roku, pochłonęła 23 mln zł.

Fot. (jn)

Uchwała o sprzedaży kamienicy z "Savoyem" nieważna?

Dzisiaj 15:18 | Aktualności

Sprzedaż budynku z Savoyem chcą wstrzymać radni Tomasz Rega, Łukasz Schreiber i Mirosław Jamroży.

Fot. (jn)

Drony nad Myślęcinkiem

Dzisiaj 14:31 | Aktualności

Te urządzenia służą już nie tylko do celów militarnych. Coraz częściej wykorzystywane są do celów naukowych, a nawet sportowych i rekreacyjnych.

Przyszła siedziba ZIT-u. Fot. (jn)

W sprawie ZIT-u władza znów źle komunikuje się z dołami. Póki co

Dzisiaj 12:08 | Felietony i Opinie

Porozumienie między Bydgoszczą a Toruniem w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zawarte zostało prawie rok temu. Urzędnicy unijny wykryli jednak, że zawarte zostało w niewłaściwej formie. Teraz trzeba to zmienić, ale będzie z tym problem: spór o to, kto ma być liderem w tym bydgosko-toruńskim związku odżył.

Fot. (jn)

Bydgoszczanie w zoo

Wczoraj 18:39 | W kilku zdaniach

Każdy reklamuje się jak mu w duszy gra. Wynikają z tego czasem dziwne rzeczy.

Fot. (jn)

Uzależnieniom powiedzieli "nie"

Wczoraj 16:44 | Aktualności

Dzisiaj w Pałacu Młodzieży odbyła się gala inauguracyjna działalności programu "PaT", połączona z utworzeniem młodzieżowej grupy "PaT" w Bydgoszczy. PaT to skrót od nazwy policyjnego programu "Profilaktyka a Ty. Co zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?"

Fot. (jn)

Koalicjanta się słucha. Ratusz posłuchał radnego SLD

Wczoraj 16:08 | Aktualności

Kolejny rozdział środków na sport w mieście nastąpił z uwzględnieniem postulatu radnego Tomasza Pułaskiego, który upominał się o żużel.

Fot. (jn)

Radny PO nie przekonał mieszkańców do jednokierunkowego odcinka ul. Dwernickiego

Wczoraj 13:36 | Aktualności

Po nosie dostał Jakub Mikołajczak, radny Platformy Obywatelskiej podczas obywatelskich konsultacji. Dostało się też niewąsko Zarządowi Dróg.

Fot. (jn)

Imieniny króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

3 marca 2015 20:19 | Aktualności

W przeddzień imienin niezwykle ważnego dla bydgoszczan króla Kazimierza III Wielkiego, który nadał miastu prawa miejskie, przed pomnikiem króla, stojącym przy ulicy Pod Blankami spotkali się studenci Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, a także delegacje policjantów, strażników miejskich, wojska, kilku organizacja pozarządowych. Były przemówienia, papierowe korony, król Kazimierz Wielki i królowa oraz fechtowano szablami.

Ostatnie pożegnanie dra Henryka Filipowicza–Dubowika na stronie UKW: www.ukw.edu.pl

Zmarł doktor Henryk Filipowicz-Dubowik

3 marca 2015 19:56 | Aktualności

Dzisiaj, 3 marca, zmarł dr Henryk Filipowicz-Dubowik, twórca i wieloletni dyrektor Biblioteki WSP. Miał 85 lat.

Fot. (jn)

Korzystne czy niekorzystne zmiany w komunikacji miejskiej?

3 marca 2015 16:35 | Aktualności

Na stronie miejskiej ukazała informacja na temat zmian, które od kwietnia wprowadza Zarząd Drog Miejskich i Komunikacji Publicznej. Natomiast, jak doniosła „Gazeta Wyborcza”, zastępca prezydenta Bydgoszczy nakazał wstrzymać przygotowania do ich wdrożenia.

Fot. (jn)

Od października ekonomia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

3 marca 2015 14:29 | Aktualności

Największa bydgoska uczelnia organizuje Dni Otwarte, adresowane do tegorocznych maturzystów, którzy będą zastanawiać się nad wyborem studiów.

Fot. (jn)

Chodnik, który wywołał obywatelską aktywność radnego PO

2 marca 2015 21:17 | Aktualności

Jakub Mikołajczak, radny Platformy Obywatelskiej, organizuje konsultacje w sprawie zmian w organizacji ruchu na osiedlu Leśnym.

Fot. Adrianna Katarzyna Piekarska

Jan Rulewski domaga się odłożenia ratyfikacji "antyprzemocowej konwencji"

2 marca 2015 16:49 | Aktualności

Bydgoskie środowiska patriotyczne apelują do senatorów Platformy Obywatelskiej Andrzeja Kobiaka i Jana Rulewskiego o odrzucenie ratyfikacji „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”. W biurze senatora Andrzeja Kobiaka nikogo nie zastali. W biurze Jana Rulewskiego zostali wysłuchani, a senator PO w znacznej mierze zgodził się z protestującymi i podzielił wątpliwościami dotyczącymi zasadności ratyfikacji konwencji.