Wiadomości

Fot. (jn)

Działania miasta związane z pozachemowską spuścizną

Dzisiaj 16:48 | Aktualności

O działaniach miasta w sprawach związanych z upadłością Zachemu i o decyzjach podejmowanych przez syndyka masy upadłościowej mówili dzisiaj na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruskiego, jego zastępca Grażyna Ciemniak i szefowie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

Anna Bańkowska. Fot. (jn)

Na terenie po upadłym ZACHEM-ie będzie parking?

Dzisiaj 14:36 | Aktualności

Anna Bańkowska i Joanna Sobczak na konferencji prasowej SLD zaproponowały na części zdegradowanych terenów po upadłym ZACHEM-ie utworzenie parkingu dla pojazdów wielkogabarytowych.

Na UKW uczą studentów, jak znaleźć pracę

Dzisiaj 12:43 | Aktualności

Biuro Karier Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zorganizowało dla studentów warsztaty z poruszania się po rynku pracy.

Mirosław Kozłowicz. Fot. (jn)

Działania Mirosława Kozłowicza dla poprawienia wizerunku

Dzisiaj 07:38 | Felietony i opinie

Kolejne posunięcia dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dowodzą, że intensywnie włączył się w kampanię wyborczą.

Fot. (jn)

Prymas Polski na 50-leciu Bydgoskiego Duszpasterstwa Akademickiego

18 października 2014 21:09 | Aktualności

Bydgoskie Duszpasterstwo Akademickie obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia. Uroczystej Mszy św. w Katedrze Bydgoskiej przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak.

Fot. (jn)

Konwencja Małgorzaty Stawickiej: polityka w pigułce, zabawa w dużym zakresie

18 października 2014 18:22 | Aktualności

Dzisiaj w kinoteatrze "Adria" odbyła się konwencja wyborcza kandydatki na prezydenta Bydgoszczy Małgorzaty Stawickiej i kandydatów na radnych jej komitetu wyborczego.

8 kandydatów na prezydenta Bydgoszczy i 495 - na radnych

18 października 2014 14:39 | Aktualności

Rejestracja kandydatów w wyborach samorządowych zakończyła się o północy. O fotel prezydenta Bydgoszczy ubiega się 8 kandydatów, a do Rady Miasta Bydgoszczy wybiera się 495 kandydatów.

Fot. (jn)

Rodzinna lista Prawa i Sprawiedliwości

17 października 2014 10:09 | W kilku zdaniach

Nie zdawałem sobie sprawy, że PiS aż do tego stopnia jest partią prorodzinną. Na listach do rady miasta znalazłem nazwiska jednobrzmiące i nie jest to zbieżność całkiem przypadkowa.

Fot. (jn)

30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

16 października 2014 22:24 | Aktualności

Pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w Sanktuarium Nowych Męczenników w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki modlono się o Jego kanonizację. W bydgoskim kościele na Wyżynach 19 października 1984 roku bohaterski kapłan sprawował swoją ostatnią Eucharystię. Wracając do Warszawy uprowadzony został przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa i bestialsko zamordowany.

Fot. (jn)

Prezydent Bruski ruszył z kampanią do mieszkańców

16 października 2014 20:23 | Aktualności

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, w ramach kampanii wyborczej objedzie kamperem wszystkie dzielnice Bydgoszczy. Dzisiaj bezpośrednią kampanię rozpoczął na Starym Rynku.

Fot. (jn)

Grzegorz Gruszka: Co prezydent Bruski buduje? Tylko reklamy

16 października 2014 17:35 | Aktualności

Kandydaci SLD do sejmiku wojewódzkiego zaprosili konkurentów z list PO i PiS do debaty poświęconej wizji rozwoju Bydgoszczy w kontekście perspektywy finansowej 2014 - 2020.

Fot. (jn)

Nowa Prawica, czyli kominiarze przewentylują Bydgoszcz

16 października 2014 15:48 | Aktualności

Niemałą sensację wzbudziła dzisiaj w centrum Bydgoszczy kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi, poprzebieranych za kominiarzy. To kandydaci i wolontariusze Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke ruszyli w miasto z wolnościową i oczyszczającą misją.

Fot. (jn)

Fordonu z burmistrzem i centrum kulturalnym chce Konstanty Dombrowicz

16 października 2014 15:25 | Aktualności

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w kawiarni artystycznej Black Jack w Galerii Fordon, Konstanty Dombrowicz przedstawił wyborcze obietnice związane z największą dzielnicą naszego miasta.

Fot. (jn)

Prezydent powinien przestać się zajmować ogonem

15 października 2014 17:29 | Felietony i opinie

Ten felieton powstał po przeczytaniu dwóch artykułów na portalu bydgoszcz24. Znalazłem w nich dwa całkowicie różne sposoby komunikowania.

Wojewódzki konkurs o wielkim Polaku. Nagrody - wycieczki do Włoch

15 października 2014 17:13 | Aktualności

Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945 - to temat Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” adresowanego w roku szkolnym 2014-2015 do uczniów gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego.