Wiadomości

Fot. Jacek Nowacki

Jarosław Wenderlich członkiem rady nadzorczej Radia PiK

Wczoraj 11:57 | Aktualności

Minister skarbu państwa powołał nową radę nadzorczą Radia PiK. W jej składzie znajduje się bydgoski radny Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Jacek Nowacki

Na placu Wolności nowa restauracja w miejsce McDonald'sa

Wczoraj 11:31 | Aktualności

Nie wiemy jeszcze, co będzie można zjeść za kilka miesięcy na rogu Gdańskiej i placu Wolności, ale wiemy już, że za cztery miesiące zostanie otwarty tutaj nowy lokal gastronomiczny.

Fot. Jacek Nowacki

Rafał Bruski i Michał Zaleski napisali list do Beaty Szydło

12 lutego 2016 20:38 | Aktualności

Prezydenci Bydgoszczy i Torunia wystosowali pismo do premier polskiego rządu, w którym przypominają o znaczeniu drogi ekspresowej S10 dla regionu oraz wyrazili nadzieję na możliwą realizację inwestycji w terminie określonym w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Fot. (jn)

Dziś konsultacje z udziałem wojewody, potem będą spotkania „ze społeczeństwem”

12 lutego 2016 16:48 | Aktualności

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj spotkanie konsultacyjne z udziałem samorządowców, policjantów, drogowców i przedstawicieli szkół wyższych związane z zamiarem utworzenia mapy zagrożeń.

Fot. (jn)

Rektor UKW przywołał władze instytutu do porządku. Prawicy wstęp wzbroniony

12 lutego 2016 16:05 | Aktualności

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nie wyraził zgody na wynajęcie uniwersyteckiej auli na spotkanie z prawicowymi politykami.

Stanisław Michalkiewicz. Fot. (jn)

Stanisław Michalkiewicz w sobotę w Bydgoszczy

12 lutego 2016 12:54 | Aktualności

Popularny publicysta i komentator polityczny Stanisław Michalkiewicz odwiedzi jutro Bydgoszcz. Spotkanie z mieszkańcami naszego miasta odbędzie się w sobotę, 13 lutego, o godz. 18 w Kinoteatrze "Adria" przy ul. Toruńskiej 30.

"Zaparkował po mistrzowsku" i... dostał mandat

12 lutego 2016 10:40 | Aktualności

Po tym wypadku drogowym o szczęściu może mówić i kierowca ciężarówki, i rodzina mieszkająca w domu przy szosie, i zakład energetyczny.

Fot. Jacek Nowacki

Teraz rozbiórka, a potem Aldi na Bartodziejach

12 lutego 2016 07:48 | Aktualności

Naprzeciw rynku przy ul. Skłodowskiej-Curie trwa wyburzanie budynków należących wcześniej do Telekomunikacji Polskiej S.A.

Fot. (jn)

Podwyżki, których po ludzku nie da się wytłumaczyć

11 lutego 2016 17:10 | Felietony i Opinie

15 lutego minie termin dokonania przez właścicieli nieruchomości pierwszej opłaty śmieciowej po podwyżce. Kolejny etap rewolucji śmieciowej można będzie odfajkować. Jednak jak to w przypadku rewolucji bywa kolejne etapy przed nami, tzn. doskonalenie systemu i związane z tym następne podwyżki.

Szybka, ale powierzchowna reakcja prezydenta Bydgoszczy

11 lutego 2016 16:24 | Aktualności

Prośba o interwencję została wysłuchana przez prezydenta w specyficzny sposób. Ornej nie dopisano do listy ulic, które w tym roku będą utwardzane, natomiast błyskawicznie wyrównano jej nawierzchnię.

Fot. Jacek Nowacki

Pacjent nie musi mieć wyników specjalistycznych badań

10 lutego 2016 16:37 | Aktualności

Odsyłanie pacjentów pod pretekstem braku badań niezbędnych do leczenia czy przeprowadzenia zabiegów jest niedopuszczalne.

Fot. Jacek Nowacki

Nagrodzeni za piękny świąteczny wystrój

10 lutego 2016 16:27 | Aktualności

Komisja konkursowa Urzędu Miasta wyłoniła najpiękniejsze witryny świąteczne w Bydgoszczy. W edycji 2015/2016 do konkursu wpłynęło 27 zgłoszeń.

Fot. Jacek Nowacki

Wybrali Polskę i Kujawsko-Pomorskie na swoją ojczyznę

10 lutego 2016 14:20 | Aktualności

Naszej ojczyźnie i regionowi przybyło dzisiaj na mocy decyzji wojewody kujawsko-pomorskiego czternastu nowych obywateli.