Zawisza

Zawisza Bydgoszcz zaczyna długi marsz

Dzisiaj 01:34 | Zawisza

W amfiteatrze Opery Nova zaprezentowała się nowa drużyna Zawiszy Bydgoszcz. Przedstawienie B-klasowej drużyny godne było ekstraklasy.

Fot. Jacek Nowacki

Zawisza odbije się od dna? Ma kibiców, a to dwunasty zawodnik

24 sierpnia 2016 20:42 | Zawisza

Jutro (czwartek) o godzinie 19:30 w amfiteatrze Opery Nova rozpocznie się prezentacja I zespołu piłkarskiego Zawiszy Bydgoszcz. Odbędzie się ona pod hasłem "Nawet w VIII lidze Zawiszy się nie wstydzę".

Fot. (jn)

Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza” ogłasza nabór trenerów

24 sierpnia 2016 16:06 | Zawisza

Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza”, spadkobierca tradycji klubu z 70-letnią historią, prowadzące drużynę seniorów piłki nożnej i kilka zespołów dziecięcych, zatrudni trenerów drużyn młodzieżowych.

Na początek hokejowy sparing piłkarzy Zawiszy

23 lipca 2016 14:04 | Zawisza

W piątek, 22 lipca, w Dobrczu Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pierwszym sparingu z drużyną miejscowego GLKS. Gospodarze, którzy w minionym sezonie wywalczyli awans do klasy A, okazali się wymagającym rywalem. Mecz zakończyłem się wynikiem remisowym 5:5.

Fot. Jacek Nowacki

Kibice domagają się zgłoszenia Zawiszy do rozgrywek IV ligi

21 czerwca 2016 21:56 | Zawisza

"Zawisza nigdy nie zginie!" - pod takim hasłem manifestowali dzisiaj kibice Zawiszy. Złożyli petycję skierowaną do prezydenta Rafała Bruskiego. Żądają w niej podjęcia rozmów z Zarządem SP "Zawisza". Ich skutkiem miałoby być zgłoszenie drużyny do rozgrywek IV ligi, udostępnienie stowarzyszeniu obiektów CWZS Zawisza. Domagają się również przedstawienia powodów zawarcia porozumienia z Radosławem Osuchem, na podstawie którego Miasto Bydgoszcz zrzekło się roszczeń w stosunku do Radosława Osucha.

Fot. Jacek Nowacki

SP "Zawisza" rzuca koło ratunkowe IV-ligowemu Zawiszy. Czy prezydent Bruski je zauważy?

20 czerwca 2016 15:34 | Zawisza

Stowarzyszenie Piłkarskie "Zawisza" podejmuje próbę utrzymania klubu o nazwie "Zawisza" w rozgrywkach ligowych w nowym sezonie. W najgorszym razie będzie to najniższy poziom rozgrywek - klasa "B".

Fot. (jn)

Znika WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. Wyłania się MUKS CWZS Zawisza

15 czerwca 2016 16:26 | Zawisza

Prezydent Rafał Bruski poinformował dzisiaj na konferencji prasowej, że miejsce WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. zajmie Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy CWZS Zawisza.

Fot. Jacek Nowacki

PZPN: Zawisza zdegradowany do II ligi. Czy w niej zagra? Chyba nie

9 czerwca 2016 17:39 | Zawisza

WKS Zawisza Bydgoszcz decyzją Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN został dzisiaj zdegradowany do II ligi. Wątpliwe jest jednak, czy bydgoski klub będzie w stanie spełnić wymogi, by występować w tej klasie rozgrywek.

Fot. Jacek Nowacki

Zawisza zakończył sezon czwartą porażką z rzędu

5 czerwca 2016 18:30 | Zawisza

Zawisza, porażką w Sosnowcu z Zagłębiem, zakończył sezon 2015/2016 I ligi. Zajął piąte miejsce w tabeli. W najbliższych dniach dowiemy się, czy są jeszcze szanse na udział Zawiszy w I lidze w przyszłym sezonie.

Fot. Jacek Nowacki

Jutro „Tyczka na Wyspie”

3 czerwca 2016 14:58 | Zawisza

W sobotę, 4 czerwca, 2016 roku, o godz. 17:00 na Wyspie Młyńskiej rozegrany zostanie konkurs skoku o tyczce, w którym wystartuje bydgoska nadzieja na medal olimpijski w Rio de Janeiro, Paweł Wojciechowski.

Fot. Jacek Nowacki

Co z Zawiszą? Oficjalnie dalej nikt nic nie wie

1 czerwca 2016 20:25 | Zawisza

Dzisiaj zebrała się Rada Nadzorcza WKS Zawisza Bydgoszcz. Dalej nie wiemy, kto kupił bydgoski klub.

Fot. Jacek Nowacki

Zawisza bez licencji na grę w I lidze

31 maja 2016 21:25 | Zawisza

Komisja Licencyjna PZPN nie przyznała dzisiaj licencji na grę w I lidze Zawiszy Bydgoszcz. Klub nie przedstawił wymaganych dokumentów.

Fot. Jacek Nowacki

Zawisza pożegnał sezon. Pogrom, żenada, kompromitacja

29 maja 2016 19:42 | Zawisza

Działacze i piłkarze Zawiszy zakończyli na Gdańskiej sezon 2015/2016. Zaskoczenia nie było: kompromitacja na wszystkich polach. Bydgoski podatnik, finansujący zawodowych piłkarzy Zawiszy dostał to, na co zasłużył.

Fot. (jn)

Słabiutki Zawisza rozgromiony w Płocku

20 maja 2016 20:36 | Zawisza

Piłkarze Zawiszy w słabym stylu przegrali dzisiaj z Wisłą Płock, która zwycięstwem 5:0 zapewniła sobie awans do ekstraklasy.

Fot. (jn)

Na Wigrach Zawisza zakończył męczarnie o ekstraklasę

14 maja 2016 21:33 | Zawisza

Mający jeszcze szansę na powrót do ekstraklasy Zawisza przegrał na własnym stadionie z Wigrami Suwałki, które walczą o utrzymanie w I lidze.