1 maja ponad tysiąc biegaczy pobiegło w biegu “Bydgoszcz na start”. Sportowcy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Wystartowali o godz. 11.00 na ulicy Dwernickiego, koło Kinoteatru. Meta zlokalizowana była na bieżni stadionu Zawiszy. Wśród uczestników dominowali bydgoszczanie, ale na start zdecydowali się również mieszkańcy okolicznych miejscowości i odleglejszych miast m.in z: Gdyni, Poznania, Łodzi, Warszawy czy Radomia.

Pierwszy na mecie, w czasie 31 minut, był Paweł Ochal z Bydgoszczy, a drugi w tym samym czasie Błażej Brzeziński z Wrocławia. Trzeci był bydgoszczanin Tomasz Polanski, ale już ze stratą ponad 4 minut. Na czwartym wyśmienitym miejscu finiszowała pierwsza na mecie kobieta z czasem 35 min. 16 sek. Na miejscu drugim wśród kobiet, a ósmym w klasyfikacji generalnej, uplasowała się Aleksandra Brzezińska z Torunia, a na trzecim (25. ogółem) Marta Szenk. Sklasyfikowanych zostało 836 biegaczy.

Na biegu pojawili się polscy mistrzowie w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski i Anna Rogowska. Bydgoszczanin szykuje się do startu w igrzyskach olimpijskich, ale aktywnie dopingował biegaczy. Natomiast Anna Rogowska, która jest ambasadorką lipcowych mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce w Bydgoszczy, stanęła na starcie i ukończyła bieg w czasie 46 min. i 45 sek.!

Więcej zdjęć: TUTAJ