W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Kujawsko-Pomorskiem 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W kraju zarejestrowano ich aż 658.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj rano, że w ciągu minionej doby w województwie kujawsko-pomorskim służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wirusa wykryto u 4 osób z Torunia, 2 - z Bydgoszczy, 4 - z powiatu bydgoskiego i 1 - z toruńskiego. Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi  801. Liczba ofiar epidemii nie zmieniła się i wynosi 50.

W ciągu minionej doby 2 osoby ozdrowiały. Koronawirusa pokonały dotąd w województwie 634 osoby.

Liczba osób przebywających w kwarantannie od wczoraj wzrosła z 1 896 do 1 908.  Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym od wczoraj zmalała - z 91 do 63.

Od początku epidemii pobrano w województwie do badania 96 103 próbki. W ciągu minionej doby pobrano ich 750.

Natomiast w całym kraju stwierdzono dzisiaj 658 nowych przypadków zakażenia (1 więcej niż wczoraj). Najwięcej wykryto ich w województwach:  śląskim (214), małopolskim (157), mazowieckim (60), łódzkim (42), wielkopolskim (39), podkarpackim (26), lubelskim (18).

W ciągu minionej doby 5 osób zakażonych  w wieku od 55 do 94 lat zmarło. Większość z nich miała choroby współistniejące.

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że  koronawirusa w całym kraju stwierdzono dotąd u 46 346 osób. 1 721 osób chorych na COVID-19 zmarło.

Dzisiaj w kraju zajętych jest przez chorych na COVID-19 1841 łóżek szpitalnych (63 więcej niż wczoraj). 74 pacjentów przebywa pod respiratorem (2 więcej niż wczoraj). Kwarantanną objętych jest  98 282 osób (1 093 więcej niż wczoraj), a nadzorem epidemiologicznym - 8 241 (172 więcej niż wczoraj).

Od początku epidemii ozdrowiały 34 374 osoby.  Od wczoraj koronawirusa pokonało 387 osób.