1890 – W Bochni urodził się Leopold Kronenberg – redaktor, bibliotekarz i wydawca. Od 1920 roku pracownik Biblioteki Miejskiej w Bydgoszczy, prowadził wykłady na Uniwersytecie Powszechnym, działacz i organizator kursów języka esperanto, radny miejski, redagował pismo ?Nowe Tory?.
1923 – W Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9 otwarto Gimnazjum i Liceum Handlowe.
1951 – Otwarto w Bydgoszczy dwuletnią Państwową Szkołę Felczerską.
1972 – Po raz pierwszy w Bydgoszczy odbył się oficjalny mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nowo kreowani mistrzowie olimpijscy pod wodzą trenera Kazimierza Górskiego pewnie pokonali Czechosłowację 3:0. Bramki strzelili: Deyna (2) i Gadocha. Na stadionie Zawiszy reprezentacyjne kariery zakończyli: Hubert Kostka i Zygfryd Szołtysik.
1997 – Otwarto Centrum Zaopatrzenia ?Makro?. Jest to dwunasta hala otwarta w Polsce przez holenderską firmę ?Makro Cash and Carry?. Holendrzy wznieśli budynek przy ul. Kujawskiej 114 kosztem 55 mln złotych. Składa się nań hala o powierzchni 12,7 tys. m kw. oraz parking dla przeszło 1000 pojazdów.
2004 – Bydgoska onkologia obchodzi jubileusz 40-lecia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie bydgoskich onkologów i pracowników Centrum Onkologii w Filharmonii Pomorskiej.
2007 ? ?Infoteka? to nowoczesna pracownia komputerowa, powstała na Starym Rynku. W sali WiMBP znalazło się 16 nowoczesnych stanowisk komputerowych.