Pierwszy set zaskoczył wszystkich. Choć gospodynie znakomicie mecz rozpoczęły (3:0), to szybko przekonały się, że nie będzie spaceru z Pałacem. Bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 6:5 i to one dyktowały tempo gry. Mecz był zacięty, walka toczyła się o każdy punkt, ale gdy było 18:15 dla Pałacu można było mieć nadzieję na wygranie pierwszej partii. Wtedy jednak dobra passa się odwróciła i wicemistrzynie Polski przebiły przyjezdne o dwa punkty.

W drugiej secie Pałacowi starczyło sił i determinacji w walce do jego połowy (11:12). Później bydgoszczanki “stanęły”, a gospodynie seriami zdobywały punkty aż do zdobycia 25. Trzeci set też pozbawiony był już emocji i w Dąbrowie Górniczej Pałac przegrał po raz siedemnasty i zakończył rundę zasadniczą na ostatnim, 10. miejscu w tabeli ORLEN Ligi, notując w rozgrywkach zaledwie jedno zwycięstwo.

Jeśli PGNiG Nafta Piła nie pokona za 3 pkt. w Bielsku-Białej BKS Aluprof w poniedziałek, 10 lutego, właśnie z tym zespołem bydgoszczanki grać będą do czterech wygranych w batalii o utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie.

MVP: Ozge Cemberci (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

Tauron Banimex MKS: Cemberci, Staniucha-Szczurek, Liniarska, Adams, Sassa, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Urban, Kaczmar.

Pałac: Biedziak, Pieczka, Naczk, Połeć, Twardowska, Karczmarzewska-Pura, Wysocka (libero) oraz Sawoczkina, Kaliszuk, Dybek, Fojucik, Głaz.