W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Kujawsko-Pomorskiem 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W Polsce zarejestrowano ich 605. Liczba osób chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji jest od wielu tygodni stabilna.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne regionu wykryły 22 nowe zakażenia koronawirusem. Wirusa wykryto u 1 osoby z Inowrocławia, 1 z Włocławka, 1 z Grudziądza, 8 z powiatu aleksandrowskiego, 3 z powiatu toruńskiego, 2 z powiatu rypińskiego, 2 z powiatu inowrocławskiego, 2 z powiatu wąbrzeskiego, 1 z powiatu tucholskiego i 1 z powiatu włocławskiego. Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi 1 653.
W szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu zmarło 2 dwóch mieszkańców regionu chorych na COVID-19. To 87-letnia kobieta i 77-letni mężczyzna. Obie osoby zmarłe miały choroby współistniejące. Liczba osób zakwalifikowanych jako ofiary koronawirusa w województwie wzrosła do 57.
W ciągu minionej doby ozdrowiało 31 osób. Koronawirusa pokonało dotąd w regionie 1 041 osób.
Liczba osób przebywających w kwarantannie od wczoraj wzrosła z 2 397 do 2 686. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w ciągu ostatniej doby też wzrosła - z 257 do 362.
Od początku epidemii pobrano w województwie do badania 150 274 próbki. W ciągu minionej doby pobrano ich 1 260.
Natomiast w całym kraju stwierdzono dzisiaj 605 nowych przypadków zakażenia (228 więcej niż wczoraj). Najwięcej wykryto ich w województwach: małopolskim (120), mazowieckim (98), śląskim (62), dolnośląskim (60), pomorskim (41), świętokrzyskim (33), opolskim (28), wielkopolskim (28).
W ciągu minionej doby 24 osoby chore na COVID-19 w wieku od 54 do 100 lat zmarło. Większość miała choroby współistniejące.
Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że koronawirusa w całym kraju stwierdzono dotąd u 75 134 osób. 2 227 osób chorych na COVID-19 zmarło.
Dzisiaj w kraju zajętych jest przez chorych na COVID-19 1 996 łóżek szpitalnych (24 więcej niż wczoraj). 92 pacjentów przebywa pod respiratorem (5 więcej niż wczoraj). Kwarantanną objętych jest 95 241 osób (3 184 więcej niż wczoraj), a nadzorem epidemiologicznym - 6 934 (38 mniej niż wczoraj).
Od początku epidemii ozdrowiało 61 548 osób. Od wczoraj koronawirusa pokonało 451 osób.