W pierwszym ćwierćfinałowym meczu TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała KPS Siedlce 3:0 (25:18, 28:26, 25:12).  Drugie spotkanie zostanie rozegrane 11 kwietnia w Siedlcach. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Pierwszą partię lepiej zaczęli goście (3:5). Visła wyrównała wynik, dzięki dobrym zagrywkom Michała Masnego (6:6). Do stanu 17:17 drużyny grały punkt za punkt. Potem dzięki zagrywce Łaby bydgoszczanie odskoczyli na 20:17 i goście skapitulowali.

W drugim secie siedlczanie postawili jeszcze większy opór faworytowi dwumeczu. Mieli nawet piłkę setową (23:24). W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali bydgoszczanie, wygrywając drugą partię.

W trzeciej odsłonie meczu przewaga gospodarzy była już miażdżąca. Choć goście zaczęli zaskakująco dobrze (3:6), w dalszej części seta zostali rozgromieni. Bydgoszczanie punkty zdobywali seriami, a goście uzbierali ich zaledwie 12.

Drugi mecz o awans do półfinału TAURON 1. Ligi zostanie rozegrany 11 kwietnia w Siedlcach.

BKS Visła Bydgoszcz - KPS Siedlce 3:0 (25:18, 28:26, 25:12)

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Gałabow, Strzeżek, Masny, Łaba, Bonisławski (libero), Kaźmierczak, Karpiński

KPS: Nowak, Kańczok, Dobosz, Górski, Szymański, Bereza, Kupka, Waloch (libero), Pawlun, Wójcik