Iga Baumgart-Witan w biegu na 400 m, Adrianna Sułek w pięcioboju, Remigiusz Olszewski w biegu na 60 m, Marcin Lewandowski w biegu na 3000 m zdobyli złote medale na Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce w Toruniu. Srebrne medale wywalczyli Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce i Dominik Bochenek w biegu an 60 m przez płotki.

Bydgoscy lekkoatleci na Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbyły się 16-17 lutego w Toruniu wywalczyli 6 medali.

Ozdobą toruńskich mistrzostw był rozegrany w niedzielę bieg na 400 m. Zwyciężyła w nim po pasjonującej walce Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) w znakomitym czasie 52,05 sek. Bydgoszczanka pokonała Justynę Święty-Ersetic (mistrzynię Europy 2018) - 52,16 i Annę Kiełbasińską - 52,32. Wyniki Baumgart-Witan i Święty-Ersetic zajmują dwa pierwsze miejsca na światowych listach najlepszych rezultatów w tym roku. Polki będą faworytkami mistrzostw Europy, które za dwa tygodnie, 1-3 marca 2019, odbędą się w Glasgow.

W sobotę w biegu na 60 m triumfował Remigiusz Olszewski (Zawisza) - 6,67 sek. Natomiast Marcin Lewandowski (Zawisza) złoty medal wywalczył nie na swoim koronnym dystansie 1500 m, a w biegu na 3000 m w czasie 8 min. 16 sek. Srebrny medal w biegu na 60 m zdobyła Katarzyna Sokólska (Zawisza) - 7,56 sek. Złoto na tym dystansie wywalczyła Ewa Swoboda - 7,31 sek.

W niedzielę bydgoszczanie zdobyli dwa srebrne krążki. Drugi na mecie biegu 60 m pł był Dominik Bochenek (Zawisza) w czasie 7,75 sek. Zwyciężył Damian Czykier - 7,71 sek. W skoku o tyczce Paweł Wojciechowski (Zawisza) był z wynikiem 5,60 m również drugi. Wygrał Piotr Lisek - 5,83 m.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw Zawisza Bydgoszcz zajął z dorobkiem 3 złotych i 2 srebrnych medali drugie miejsce w Polsce, ustępując AZS-owi AWF-owi Katowice (5 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe medale). Bydgoski  BKS z 1 złotym medalem zajął 13. miejsce.