Bydgoszczanie mecz rozpoczęli efektownymi atakami i szybko wyszli na prowadzenie (8:4). Po powrocie na plac gry przyjezdni mozolnie rozpoczęli odrabianie strat i doprowadzili do remisu (14:14). Wymiana ciosów trwała do rezultatu 21:21. Finisz należał jednak do gospodarzy, którzy wygrali pierwszą odsłonę do 22.

Początek drugiego seta to powtórka pierwszego. Udane zagrywki Pawła Woickiego, pewne ataki Konstantina Cupkovicia i Marcina Walińskiego potwierdziły przewagę gospodarzy. Podejmowane próby odrabiania strat przez gości nie skończyły się powodzeniem i bydgoszczanie prowadzili 2:0.

W trzeciej partii goście pokazali pazur tylko do pierwszej przerwy technicznej (6:8). Po powrocie na parkiet gospodarze duet Woicki – Duff dał sygnał do decydującego natarcia. Odniosło to efekt, bo Transfer wysforował się na prowadzenie (14:10). Goście nie odpuszczali i doprowadzili do remisu (19:19). Końcówka seta należała jednak do bydgoszczan. Tym razem w roli punktujących gospodarzy wystąpili Dawid Murek i Jakub Jarosz.

Wygrana Transferu za trzy punkty doprowadziła do “złotego seta”, który miał zdecydować o zwycięstwie w dwumeczu i o zajęciu 5. miejsca w Polsce. Początek partii to zryw gości i ich prowadzenie (5:3). Jednak podopieczni Vitala Heynena usposobieni byli dzisiaj do walki znakomicie. Przy zmianie stron Transfer prowadził już jednym punktem. Wielka próba nerwów trwała jednak do końca. Znakomite widowisko zakończył atak Konstantina Cupkovicia, który zdobywał w dzisiejszym meczu najważniejsze punkty.

Zwycięstwem, dającym 5. miejsce w Polsce siatkarze Transferu pożegnali kończącego pracę w Bydgoszczy Vitala Heynena.

Transfer Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

Złoty set: 15:12

Więcej zdjęć: TUTAJ

Transfer: Jurkiewicz, Duff, Jarosz, Waliński, Cupković, Woicki, Nally (libero) oraz Wolański, Murek

ZAKSA: Rejno, Zagumny, Gladyr, Kooy, van Dijk, Ruciak, Zatorski (libero) oraz Loh, Abdel Aziz, Witczak, Zapłacki