Trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego odbyła się dzisiaj na bieżni stadionu Zawiszy.

W 3. PKO Biegu Charytatywnym, odbywającym się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”, najpierw wystartowali najmłodsi. Pobiegli w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria (dystans 400 m) – 4-7 lat, II kategoria (dystans 600 m) – 8-10 lat i III kategoria (dystans 800 m) – 11-12 lat.

PKO Bieg Charytatywny to bieg bez mety, w którym jedynym ograniczeniem są czas i możliwości drużyny. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe zespoły mieli dokładnie godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrążeń i pomóc najmłodszym. Ich wysiłek został przeliczony na posiłki dla dzieci. Środki finansowe na ten cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Z uzyskanych pieniędzy sfinansowana zostanie także budowa jednej siłowni plenerowej w naszym mieście. Opłata startowa wynosiła 10 zł od osoby, czyli 50 zł od drużyny. W PKO Biegu Charytatywnym Młodych koszt startu dziecka wynosił 5 zł. Wszystkie wpłaty startowe  zostaną również przekazane na cel charytatywny.

Limit sztafet pięcioosobowych wynosił 70 i tyle drużyn wystartowało. W bydgoskim biegu triumfowała 1. Pomorska Brygada Logistyczna Bydgoszcz - "OSF TEAM" w składzie Waldemar Deroń, Adrian Bednarczyk, Łukasz Skiba, Sebastian Weryk i Sebastian Gołdyn, która w ciągu godziny pokonała 51 okrążeń. Drugie miejsce zajęła ekipa BBL Bydgoszcz, a trzecie Turbo LUKS Serock.

PKO Bank Polski zorganizował dzisiaj biegi charytatywne na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce. W rankingu ogólnopolskim zwyciężyła Bydgoszcz, bo właśnie na Zawiszy sztafety pokonały najwięcej okrążeń.

Ambasadorem 3. PKO Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy był Sebastian Chmara, a drużyny dopingowała i gratulacje uczestnikom złożyła zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.