Na młodzieżowych mistrzostw świata w Pitesti (Rumunia) kanadyjkarze bydgoskiego Zawiszy  Aleksander Kitewski Norman Zezula w C2 na 500 m wywalczyli złote medale.

Zawiszacy mistrzami świata! Aleksander Kitewski i Norman Zezula zdobyli złoty medal w konkurencji C2 500 m na młodzieżowych mistrzostw świata w rumuńskiej Pitesti. Kanadyjkarze Zawiszy po niesamowitym finiszu pokonali na mecie Rumunów i Ukraińców. Na półmetku dwójka Zawiszy była na piątym miejscu i traciła do Rumunów 1,688 sek. Finisz bydgoszczan był ekspresowy i wyprzedzili kolejno osady Mołdawii, Włoch i Ukrainy. Rumunów na mecie pokonali z przewagą 72 tysięcznych sekundy (1:48.636 - 1:48.708)!!!

"Na mecie myśleliśmy, że jesteśmy drudzy. Czekamy na wyniki i mamy złoto. Jesteśmy chyba najszczęśliwszymi ludźmi na świecie" - powiedzieli mistrzowie świata z Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że niedawno bydgoska dwójka została brązowymi medalistami mistrzostw Europy U23. Na tej samej imprezie Aleksander Kitewski zdobył jeszcze srebro. Trenerem klubowym mistrzów  jest Paweł Baraszkiewicz - wicemistrz olimpijski z Sydney.