Na frontach dwóch lig rozgrywkowych Amatorskiej Ligi Halowej “Wyżyny” oglądaliśmy kilka emocjonujących pojedynków, w których do końca nie było wiadomo, kto zgarnie punkty. Były zaskakujące zwroty sytuacji oraz zdarzyło się, iż bramki padały niemal równo z syreną. Inauguracyjnego gola w sezonie 2013/2014 zdobył Dariusz Jaszkowski (WSHE). Kilka drużyn urządziło pokaz piłkarskiej siły. To zapowiada wyjątkowe emocje, które czekają nas w nowym sezonie.

1 LIGA-GOLDEN GOAL:
Wyniki:

• OKT POLSKABOCIANOWO 3-0 (P. Jułga 2, P. Grochowicz)

Mecz zespołów mających silne składy. “Plastikowi” długo przełamywali opór Bocianowa, które zapewne włączy się do walki o podium. Mecz obfitował w wiele widowiskowych akcji OKT oraz twardą i ułożona grę obronną “pomarańczowych”.

• ISTANBULSOLIDARNOŚĆ PIANKI 8-0 (T. Sarnowski 4, M. Napierała 2, R. Werski, B. Zwierzchowski)

Od mocnego uderzenia rozpoczął sezon obrońca tytułu. Istanbul nie pozwolił rozwinąć skrzydeł Solidarności i w pełni wykorzystał swoją “moc na przodzie”. Piłka chwilami krążyła jak po “żółto-pomarańczowym” sznurku, co było ładne dla oka, ale problematyczne dla “białych”. Skutecznością błysnął nowy nabytek “kebabów” Tomasz Sarnowski.

• MŁODZI WYJADACZEDOZ.PL 5-5 (M. Trepkowski i S. Cierzniak po 2, C. Domeracki – W. Kasiorek 2, P. Lewandowski, P. Mazurkiewicz, I. Pisarski, ż.k., M. Chludziński)

Miał być mecz kolejki i był! Wyśmienite widowisko. 40 minut wyrównanej walki, w której oglądaliśmy sporo akcji pod obiema bramkami. Oba teamy nie uniknęły drobnych błędów w defensywie – remis jak najbardziej sprawiedliwy.

• CAMEL PIZZADEKORAL.PL 6-2 (K. Bleja 3, R. Mazur, P. Sieg, S. Klimczak – Ł. Pawlak 2, ż.k.. P. Snarski)

Ciekawe zawody, w których w początkowej fazie żadna z ekip nie mogła uzyskać wyraźnej przewagi. Dopiero w drugiej odsłonie skuteczniej zagrał Camel i odniósł cenne zwycięstwo.

2 LIGA:

• WSHAPATO SQUAD 2-3 (D. Jaszkowski 2 – K. Chabowski, J. Małecki, M. Małecki)

Mecz o dwóch odsłonach. Pierwsza połowa pod lekkie dyktando WSHE, co przyniosło tej ekipie dwie bramki. Po zmianie stron widzieliśmy inne oblicze PS, które zagrało odważniej i potrafiło wykorzystać mądrze budowane akcje ofensywne.

• DZWONNIKGAZOLDBOJE ENGELA 6-3 (M. Budziszewski 3, A. Jasiński, Ł. Żmudziński, samobójcza – R. Sadowski 2, A. Bieńkowski)

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie parkietu. Drugie 20 minut to bardziej otwarta i szybsza gra, która przyniosła triumf bardziej ogranym “gazownikom”.

• ATOSPASY 1-8 (M. Jankiewicz – D. Tomaszewski 2, T. Mikietyński, D. Dąbrowski, C. Kiełpiński, M. Miklaszewski, M. Łazarski, D. Bejtka, ż.k., D. Dąbrowski, C. Kiełpiński, A. Misiewicz)

Nieco zaskakująca dominacja Pasów. Drużyna ta wykorzystała swój ofensywny potencjał. Mecz mógł się podobać, gdyż widzieliśmy szybką grę i sporo składnych akcji. Skuteczność nie była tego dnia sprzymierzeńcem Atosa.

• ZAŁOGA G – FOR FUN 3-5 (P. Cerajewski 2, Ł. Dzięcioł – G. Przybyszewski i J. Grylewicz po 2, A. Dylas, ż.k., G.Przybyszewski)

For Fun zagrał nieco lepiej od rywala. Gracze tej drużyny potrafili zneutralizować taktykę Załogi, której gra głównie opierała się na kierowaniu piłek do “Ceraja”. To było jednak zbyt mało na uzyskanie korzystnego wyniku.

• BYDGOSTAROTAX LASER 5-5 (A. Balcerek 2, D. Cembrowicz, Ł. Wejchert, P. Klose – W. Zenel 3, P. Trela, J. Glazik, ż.k., Ł. Theis)

Pierwsze 20 minut to doskonała gra defensywna “laserowych” i ich zabójcze kontry. W drugiej połowie Bydgosta podkręciła tempo i potrafiła odmienić losy zawodów. Ostatecznie notujemy sprawiedliwy remis.

• LOS AMIGOSMAX/CAMEL 1-9 (samobójcza – M. Korman, A. Damski i J. Sieheń po 2, M. Nawrocki, D. Duszyński, Ł. Przydatek, ż.k., M. Bazelak)

Mecz do jednej bramki, w którym Max/Camel na całym dystansie czasowym kontrolował przebieg rywalizacji. Efektowna wygrana wywindowała ten zespół na pozycję lidera.

• 1. MAX / CAMEL 1 3 1 0 0 9 : 1
  • 2. PASY 1 3 1 0 0 8 : 1
  • 3.DZWONNIKGAZ 1 3 1 0 0 6 : 3
  • 4.FOR FUN 1 3 1 0 0 5 : 3
  • 5.PATO SQUAD 1 3 1 0 0 3 : 2
  • 6.ROTAX LASER 1 1 0 1 0 5 : 5
  • 6.BYDGOSTA 1 1 0 1 0 5 : 5
  • 8.WSHE 1 0 0 0 1 2 : 3