W rozegranym w sobotę (6 lipca) na stadionie przy ulicy Słowiańskiej 7 półfinałowym meczu Topligi ESL, bydgoska drużyna futbolu amerykańskiego Archers wysoko pokonała gości z Vilnius Iron Wolves 34:0.

Zwycięstwo nad Vilnius Iron Wolves zapewniło Archersom awans do finału Topligi ESL, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Warszawie.
Łucznicy rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. W jednej z pierwszych akcji swoje kolejne punkty w tym sezonie zdobył niezawodny Szymon Płóciennik.  Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty kanadyjski rozgrywający Archers, Luke Zetazate, obsłużył celnym podaniem na przyłożenie najskuteczniejszego odbierającego drużyny w tym roku, Jakuba Kubackiego.

W drugiej kwarcie bydgoscy futboliści nadal prezentowali skuteczne i zróżnicowane akcje, dwukrotnie zdobywając przyłożenia po akcji podaniowej Wojciecha Perza i akcji biegowej Bartosza Wocha. Ta część meczu to także popis defensywy bydgoskiego zespołu, która skutecznie zatrzymywała poczynania litewskich zawodników. Dwoma przechwytami popisali się Marcin Pulc i Michał Kwinta. W drugiej połowie dużo więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali zmiennicy, a ich praca na boisku została ukoronowana kolejnym przyłożeniem po akcji biegowej Bartosza Wocha.

Licznie zgromadzeni na trybunach kibice bydgoskiego zespołu mieli okazję obejrzeć ciekawy i efektowny mecz, ale sztab trenerski i zawodnicy Archers myślami są już przy finałowym starciu z Warsaw Eagles, jedyną drużyną, która do tej pory znalazła sposób na pokonanie bydgoszczan w tym sezonie. Styl i rozmiary półfinałowej wygranej Łuczników pozwalają mieć nadzieję, że i w finale rozgrywek szala zwycięstwa przechyli się na stronę bydgoszczan.