W meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Basket 25 Bydgoszcz przegrał z VBW Arką Gdynia 64:68.

W meczu na szczycie kobiecej ekstraklasy mistrzynie Polski, Arka Gdynia, pokonały w Arena Bydgoszcz wicemistrzynie Polski, Basket Bydgoszcz 68:64. Bydgoska drużyna znakomicie rozpoczęła spotkanie z niepokonaną od początku rozgrywek Arką, prowadząc po pierwszej kwarcie 20:12. W drugiej kwarcie gdynianki niemal odrobiły stratę i losy meczu ważyły się do samego jego końca. Na 3 minuty przed jego końcem na tablicy był remis 60:60.

W końcowych minutach w drużynie przyjezdnej nie myliła się w rzutach Australijka Alice Kunek. Zdobyła siedem punktów. Balintova dołożyła dwa i Arka wygrała. W bydgoskiej drużynie liderką była Amerykanka Janeesa Jeffery, zdobywczyni 25 punktów.

Kolejny ligowy mecz Basket 25 rozegra ponownie w Arenie Bydgoszcz. 3 stycznia zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec, zajmującym w tabeli 8. miejsce. Basket zajmuje pozycję trzecią, mając tyle samo punktów (17), co druga Pszczółka Lublin.

KS Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 64:68 (20:12, 15:22, 14:13, 15:21)

KS Basket 25: Jeffery 25, Evans 18, Burdick 16, McBride 3, Michałek 0 oraz Faleńczyk 2, Międzik 0

VBW Arka: Kunek 14, Miškiniene 14, Balintova 14, Spanou 8, Slamova 6 oraz Greinacher 10, Rembiszewska 2, Podgórna 0, Morawiec 0