W drugim półfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz przegrały w Gdyni z Arką 60:65. Stan rywalizacji 0:2.

Koszykarki bydgoskiego Basketu stoczyły dzisiaj wyrównany bój w drugim półfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Po wyraźnie przegranej pierwszej kwarcie bydgoszczanki systematycznie odrabiały stratę. Znakomity mecz rozegrała najskuteczniejsza na gdyńskim parkiecie Shante Evans, zdobywczyni 25 punktów. Na 2 minuty przed końcem spotkania jej rzut zza linii zniwelował przewagę gospodyń do 3 punktów (63:60). Mimo prób (Evans, Burdick) bydgoszczanki nie poprawiły wyniku i przegrały drugi półfinał.

Teraz czas na mecze w Bydgoszczy. Pierwszy rozegrany zostanie w środę, 31 marca. Basket nie może już przegrać, bo walka o finał trwa do 3. wygranej jednej z drużyn.

VBW Arka Gdynia - FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz 65:60 (20:12, 17:19, 14:13, 14:16)

VBW Arka: Slamova 16, Balintova 14, Miśkiniene 13, Kastanek 8, Spanou 3 oraz Greinacher 8, Podgórna 3

FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25: Evans 25, Burdick 9, McBride 4, Międzik 3 Michałek 0 oraz Stankiewicz 11, Boonstra 8