W pierwszym półfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz przegrały w Gdyni z Arką. Drugie spotkanie jutro.

Arka jest zdecydowanym faworytem rywalizacji o finał Energa Basket Ligi Kobiet, ale w pierwszym spotkaniu napotkała na duży opór bydgoskiej drużyny. Basket prowadził do przerwy wyrównany bój. W trzeciej kwarcie zarysowała się przewaga gospodyń, potwierdzona w ostatnich 10 minutach meczu.

Drugie spotkanie rozegrane zostanie jutro, ponownie w Gdyni. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

VBW Arka Gdynia - FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz 62:48 (14:14, 13:13, 16:10, 19:11)

VBW Arka: Balintova 25, Podgórna 8, Kastanek 8, Spanou 7, Miśkiniene 4 oraz Greinacher 10, Slamova 0, Borkowska 0, Morawiec 0

FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25: Evans 19, McBride 7, Michałek 6, Burdick 4, Międzik 0 oraz Boonstra 10, Stankiewicz 2, Faleńczyk 0, Sobiech 0, Zasada 0