Dzisiaj w meczu na szczycie Basket Ligi Kobiet w Gdyni  zmierzyły się dwa zespoły, dotąd bez porażki. Tę konfrontację wygrało Artego, pokonując Basket 90 75:73!

Do połowy I kwarty mecz był wyrównany. Pierwsze skutecznie zaatakowały gospodynie i po rzutach Vitoli, Jankoskiej i Copper, wyszły na prowadzenie (21:10). Bydgoszczanki przewagę Basketu zniwelowały tuż przed przerwą (44:43).

Po zmianie stron obie drużyny postawiły na obronę, ale z takiego założenia taktycznego lepiej wywiązały się gdynianki (58:53). Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. W decydującym jej fragmencie Artego zaliczyło serię 12:0 w 3 minuty, a Elżbieta Międzik nie marnowała żadnej okazji do rzutu. Na 4 sekundy przed końcem Julie McBride trafiła jednego wolnego (73:75), a piłkę z tablicy zdjęła bydgoszczanka i było po meczu.

Najlepszą zawodniczką gospodyń była Kahleah Copper z 26 punktami. Dragana Stanković zdobyła dla Artego 19 punktów i 7 zbiórek.

Basket 90 Gdynia - Artego Bydgoszcz 73:75 (23:15, 21:28, 14:10, 15:22)

Basket 90: Copper 26, Vitola 15, Makurat 9, Jankoska 9, Skerović 5, Aleksandravicius, Kotnis 3, Morawiec 2, Rembiszewska 0

Artego: Stanković 19, Stallworth 13, McBride 12 (1x3, 6 zb., 10 as.), Szott-Hejmej 11, Międzik 7, Poboży 6, Adamowicz 5, Żurowska 2, Bujniak 0