W meczu 11. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz przegrało we własnej hali z Arką Gdynia 64:71.

W meczu na szczycie Energa Basket Ligi Kobiet wicelider tabeli, Artego,  musiał dzisiaj uznać wyższość lidera, Arki Gdynia. Bydgoszczanki znakomicie wytrzymały mecz do trzeciej kwarty. Po dwóch minutach gry po przerwie po celnym rzucie zza linii Rymarenko gospodynie prowadziły 39:32. 23 sekundy później Rymarenko ponownie popisała się "trójką" i Artego poprawiło wynik na 42:34. Po tym znakomitym wejściu Ukrainki coś w grze Artego się popsuło, a do głosu doszedł lider tabeli.

Jeszcze w trzeciej kwarcie gdynianki wyszły na prowadzenie (52:58) i w ostatnich 10 minutach obroniły zwycięstwo w Bydgoszczy.

W najbliższą niedzielę, 22 grudnia, o godz. 17.00 Artego Bydgoszcz zmierzy się w Artego Arenie z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Artego Bydgoszcz - Arka Gdynia 64:71 (17:17, 15:13, 20:28, 12:13)

Artego: O'Neill 20, Kiesel 17 (1x3, 6 as.), Miskiniene 10 (1x3, 12 zb.), Międzik 3 (1x3), Poboży 2 oraz Rymarenko 10 (2x3), Michałek 2

Arka: Kastanek 21 (6x3), Papowa 15 (3x3), Balintova 9 (1x3, 5 as.), Slamova 8, Gulich 6 oraz Greinacher 6 (9 zb.), Rembiszewska 3 (1x3), Podgórna 3 (1x3)