Decydujący mecz o brązowe medale mistrzostw Polski był niezwykle wyrównany. Lepsze okazały się koszykarki Artego Bydgoszcz, które wywalczyły trzecie miejsce w Polsce. W pierwszej połowie gospodynie kontrolowały wynik i na przerwę zeszły z 9-punktową przewagą.

W drugiej połowie torunianki zaczęły odrabiać stratę. W ostatniej kwarcie emocje sięgnęły zenitu, gdy przyjezdne zbliżyły się na 54:52, 56:55. Jednopunktowa przewaga bydgoszczanek utrzymywała się przez ponad dwie minuty. Na trzy minuty przed końcem Artego ciągle utrzymywało przewagę jednego punktu: 58:57. Wtedy ciężar gry wzięła na siebie Leah Metcalf, która do dorobku Artego dorzuciła 7 pkt. (w tym 4 pkt. z rzutów osobistych). Najlepszą wśród gospodyń była Amisha Carter, która w całym meczu zdobyła 26 punktów i 11 zbiórek.

Artego powtórzyło sukces z ubiegłego roku. Uczyniła to drużyna zbudowana od nowa. Z ubiegłorocznego składu dzisiaj ponownie zagrały dwie zawodniczki: Elżbieta Mowlik i Justyna Jeziorna. Tamtą i obecną drużynę poprowadził ten sam znakomity trener Tomasz Herkt.

Artego Bydgoszcz – Energa Toruń 67:59 (20:17, 17:11, 16:18, 14:13)

Artego rywalizację z Energą o trzecie miejsce w kobiecej koszykówce wygrało 2:1.

Artego: Carter 26, Metcalf 18, Lawson 9, Pietrzak 8, Mowlik 4, Koc 2, Jeziorna 0.

Energa: Idczak 16, Ratajczak 13, Dosty 12, Dixon 6, Iamstrong 6, Velinović 6.