Artego Bydgoszcz po raz drugi pokonało w Europucharze MBA Moskwa. Po zwycięstwie w Moskwie 87:70, dzisiaj w Artego Arenie 78:65 dla bydgoszczanek!

Artego po raz drugi pokonało w Europucharze, międzynarodowych klubowych rozgrywkach, MBA Moskwa. W ubiegłym miesiącu Artego wygrało w Moskwie z MBA 87:70. W Artego Arenie bydgoszczanki miały z moskwiankami cięższą przeprawę niż miesiąc temu. Po wysoko wygranej pierwsze kwarcie, w kolejnych 10 minutach przyjezdne niemal odrobiły straty, a w 4 kwarcie na dwie minuty przed końcem spotkania ponownie przewaga Artego stopniała do dwóch punktów.

W końcowych, decydujących minutach meczu, ciężar gry wzięła na siebie Julie McBride i to zarówno w grze pod własnym koszem (trzy udane zbiórki), jak również uspokajając grę przy zawiązywaniu akcji ofensywnych. W końcowych fragmentach meczu popisowymi akcjami popisały Jennifer O'Neill i Denesha Stallworth i w ostatnich dwóch minutach meczu bydgoszczanki odskoczyły na aż 13 punktów.

Pokonanie MBA to trzecie zwycięstwo polskiej drużyny z Bydgoszczy w grupie C Europucharu. Po dzisiejszej porażce Umea Udominate w Moskwie ze Spartakiem w grupie prowadzą Artego i Szwedki. W piątej kolejce bydgoszczanki wyjadą do Szwecji, gdzie zmierzą się z Umeą Udominate w meczu rewanżowym. Pierwszy mecz z tym zespołem podopieczne trenera Tomasza Herkta przegrały 70:74.

Artego Bydgoszcz - MBA Moskwa 78:65 (21:9, 16:26, 19:14, 22:16)

Artego: Jennifer O'Neill 23, Denesha Stallworth 21, Julie McBride 13, Dragana Stankovic 10, Justyna Żurowska-Cegielska 6, Elżbieta Międzik 5, Agnieszka Szott-Hejmej 0, Julia Adamowicz 0, Karolina Poboży 0.

Najwięcej dla MBA Moskwa: Ekaterina Sytniak 18, Karina Nizamowa 16.