Wisła Can-Pack Kraków potwierdziła dzisiaj prymat w kobiecej koszykówce w Polsce, po raz trzeci pokonując drużynę z naszego miasta, Artego Bydgoszcz.

Od początku spotkania Wisła Can-Pack Kraków narzuciła swój styl gry i po objęciu kilkupunktowego prowadzenia (17:6) kontrolowały przebieg meczu. Bydgoszczanki zdobyły się na zryw dopiero w ostatniej kwarcie. Gdy po rzucie za “3” Bekasiewicz zbliżyły się na odległość 11 punktów (64:75), trener Wisły poprosił o przerwę w grze na życzenie, by uporządkować grę wiślaczek, które zbyt szybko zobaczyły się ze złotymi medalami. Trener Artego Tomasz Herkt w ostatnich minutach finału dokonał zmian, dając tym samym możliwość wzięcia udziału w historycznym spotkaniu całej drużynie. Odnotujmy, że zmienniczki spisały się jak trzeba, zaskakując krakowianki skutecznymi akcjami. Przegrany mecz, osłodzony srebrnym medalem, największe rozterki wywołał u kapitan bydgoskiej drużyny Julie McBride. Jej reakcje wskazywały, że Artego grało o złoto i jednak coś nie poszło tak jak na to bydgoszczanki liczyły w swych sportowych marzeniach.

Krakowska Wisła była w minionym sezonie bezapelacyjnie najlepszym zespołem Tauron Basket Ligi Kobiet. Wygrała 30 spotkań ligowych, ponosząc tylko jedną porażkę, tydzień temu we własnej hali z bydgoskim Artego właśnie.

Artego Bydgoszcz zaprezentowało znakomitą dyspozycję w półfinałowej konfrontacji z toruńską Energą. Ten mistrzowski przebłysk mogliśmy zobaczyć w pierwszym wygranym meczu z krakowską Wisłą. W kolejnych trzech konfrontacjach Wisła okazała się wyraźnie lepsza. Dla drużyny z Bydgoszczy zdobycie wicemistrzostwa Polski jest największym w historii osiągnięciem klubu i sukcesem naszego miasta. Po dwukrotnym zdobyciu brązowych medali z rzędu w dwóch ostatnich latach, w tym roku bydgoskie koszykarki sięgnęły po srebro.

Artego Bydgoszcz – Wisła Can Pack Kraków 68:89 (6:17, 21:28, 20:23, 21:21)

Więcej zdjęć: TUTAJ

Artego: Koc 18, Bekasiewicz 11, Międzik 8, Krężel 8, Morris 8, Kuin 6, Carter 4, Niedźwiedzka 3, McBride 2, Faleńczyk 0, Szybała 0.

Wisła: Lavender 21, Petronyte 14, Quigley 13, Vandersloot 11, Żurowska-Cegielska 8, Abdi 7, Ouvina 5, Skobel 4, Ziętara 4, Szott-Hejmej 2.

Wynik rywalizacji: 3-1 dla Wisły