W meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało Wisłę Kraków 70:60.

Koszykarki Artego pokonały dzisiaj we własnej hali Wisłę CanPack. Krakowianki zanotowały już trzecią porażkę w lidze. Bydgoszczanki tylko w trzeciej kwarcie miały chwile dekoncentracji, w wyniku której Wisła odrobiła straty z pierwszych 10 minut meczu. W ostatniej kwarcie bydgoszczanki udowodniły, że posiadały więcej atutów do zwycięstwa. O mobilizacji i skupieniu bydgoskiego zespołu świadczy 100-procentowa skuteczność w rzutach wolnych (14/14). Najlepszy mecz w sezonie rozegrała Julie McBride, która rzuciła 20 punktów.

Za tydzień, 16 grudnia, Artego zagra we Wrocławiu z 1KS Ślęzą.

Artego Bydgoszcz - Wisła CanPack Kraków 70:60 (20:12, 17:18, 13:18, 20:12)

Artego: Julie McBride 20, Dragana Stankovic 16, Ziomara Morrison 14, Agnieszka Szott-Hejmej 10, Elżbieta Międzik 5, Karolina Poboży 5, Tamara Radocaj 0.

Wisła CanPack: Magdalena Ziętara 15, Maria Araujo 14, Justyna Żurowska-Cegielska 10, Leonor Rodriguez 9, Maria Conde 9, Bozica Mujovic 3, Mercedes Russell 0, Anna Jakubiuk 0, Sofija Aleksandravicius 0.