Koszykarki Basketu Gdynia tylko w pierwszej kwarcie toczyły wyrównany pojedynek z wicemistrzyniami Polski. Od drugiej kwarty rzuty Darxii Morris, która zdobyła w meczu 27 punktów i Martyny Koc – 19 punktów, przesądziły o wysokim zwycięstwie Artego.

Dzięki wygranej bydgoszczanki awansowały na 3. miejsce w tabeli i zapewniły sobie awans do Final Six Pucharu Polski. Porażka sprawiła, że nie wystąpi w nim Basket, który spadł na miejsce piąte.

Basket Gdynia – Artego Bydgoszcz 54:87 (20:19, 12:28, 15:13, 7:27)
Basket: Johnson 14, Troina 13, A. Bibrzycka 12, Skerović 9, Jakubiuk 2 oraz Kotnis 4, Podgórna 0, M. Bibrzycka 0, Suknarowska 0, Ossowska 0, Grabowska 0, Rembiszewska 0

Artego: Morris 27 (7×3), Koc 19 (2×3), Carter 12, McBride 14 (1×3), Międzik 0 oraz Reid 10 (10 zb.), Pawlak 5 (1×3), Fikiel 0, Szybała 0