W meczu 2. kolejki rundy zasadniczej Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz rozgromiło we własnje hali Politechnikę Gdańską 92:54.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała pogromu. Gdańszczanki zaczęły mecz od prowadzenia 5:0, ale bydgoszczanki odrobiły stratę i po 10 minutach wygrywały 20:19. Przebieg drugiej kwarty był nadzwyczajny. Najpierw akademiczki zdobyły 2 punkty, a potem gospodynie zdobyły 28 punktów pod rząd i było po meczu (48:21).

W drugiej połowie Artego wyhamowało i tym należy tłumaczyć powiększenie przewagi "zaledwie" o 11 punktów.

W sobotę, 12 października, czeka Artego bardziej wymagający sprawdzian. W Krakowie zmierzy się z Wisłą.

Artego Bydogszcz - DGT Politechnika Gdańska 92:54 (20:19, 28:2, 24:15, 20:18)

Artego: Miskiniene 23, Kiesel 22, Międzik 6, O'neill 5, Evans 2 oraz Rymarenko 15, Poboży 7, Michałek 7, W.Sobiech 3

Politechnika Gdańska: Nayo 12, Hudson 10, Bujniak 7, Ostrowska 7, Smith 2 oraz Koc 7, Niedźwiedzka 4, Strzelczyk 3, Duszkiewicz 2, Haryńska 0