W meczu 12. kolejki Basket ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało we własnej hali Pszczółkę Lublin 71:65.

Mecz do przerwy był niezwykle wyrównany. Bydgoszczanki wypracowały trzypunktową przewagę (37:34), a wynik pierwszej połowy ustaliła Litwinka Laura Miškiniene.

Trzecia kwarta należała do Pszczółki. Przed ostatnimi 10 minutami meczu Artego miało 7 punktów do odrobienia (50:57) i z tego zadania wywiązało się z nawiązką.

Najlepszą zawodniczką Artego była Brianna Kiesel z 25 punktami, 4 zbiórkami i 5 asystami. Laura Miskiniene dołożyła 16 punktów i 11 zbiórek. W ekipie z Lublina wyróżniała się Brianna Day z 21 punktami i 9 zbiórkami.

Kolejny ligowy mecz Artego rozegra już w nowym roku na wyjeździe z Politechniką Gdańską 5 stycznia.

Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 71:65 (18:17, 19:17, 11:21, 23:10)

Artego: Kiesel 25, Miškiniene, 16, Rymarenko 12, O'Neill 11, Międzik 5, Poboży 2, Michałek 0.

Pszczółka: Day 21, Popović 14, Peterson 13, Labuckiene 10, Sklepowicz 3, Szott-Hejmej 2, Adamowicz 2, Degbeon 0.