Co to był za mecz!!! Pierwsza kwarta zdecydowanie dla torunianek. Drugie 10 minut to już dominacja bydgoszczanek. W trzeciej kwarcie torunianki odrobiły dwa punkty i był remis 51:51. O wszystkim zdecydowały ostatnie 10 minut.

W ostatniej kwarcie prowadzenie zmieniało się na przemian ośmiokrotnie. Na kosza gospodyń, bydgoszczanki odpowiadały koszem. Wahadło zwycięstwa przechylało się to na jedną to na drugą stronę. Na 2 min. 49 sek. torunianki po raz czwarty i ostatni objęły prowadzenie po rzucie Cain i asyście McBride (64:63). Na 2 min. i 26 sek. Międzik rzutem za 3 pkt. wyprowadziła bydgoszczanki na prowadzenie (66:64) i Artego zwycięstwa nie dało już sobie wydrzeć. Gdy Michael na 16 sek. przed końcem zmniejszyła przewagę po celnych rzutach wolnych do jednego punktu (67:68) emocje sięgnęły zenitu. Na szczęście napięcia nie wytrzymały zawodniczki obu zespołów. 14 sek. przed końcem Artego straciło piłkę po błędzie 5 sekund Międzik. McBride na 6 sek. przed końcową syreną zrewanżowała się stratą po błędzie kroków.

Teraz rywalizacja o półfinał mistrzostw Polski przenosi się do Artego Areny. Trzeci ćwierćfinał rozegrany w sobotę, 25 marca o godz. 17:00. W niedzielę, 26 marca, o godz. 17 mecz czwarty. Jeśli któraś z drużyn wygra oba spotkania, awansuje do półfinału. Termin ewentualnego piątego meczu zarezerwowany jest na 29 marca w Toruniu.

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 67:68 (20:12, 17:27, 14:12, 16:17)

Energa: Julie McBride 16 (11 as.), Kelley Cain 15, Darxia Morris 13, Emilia Tłumak 10, Julia Adamowicz 7, Nicole Michael 6, Martyna Cebulska 0, Klaudia Sosnowska 0.

Artego: Maurita Reid 21, Bernice Mosby 17, Elżbieta Międzik 12, Martyna Koc 10, Erin Rooney 5, DeNesha Stallworth 3, Katarzyna Suknarowska 0.