3 lutego w meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego pokonało Politechnikę Gdańską 78:70.

Artego rozpoczęło mecz z impetem (4:0), ale później akademiczki napędziły strachu kibicom w Artego Arenie, gdyż przez 40 minut gry ambitnie goniły wynik.  Choć Artego na przerwie prowadziło różnicą ośmiu punktów, to w trzeciej i czwartej kwarcie wynik "wisiał na włosku"

Już w trzeciej kwarcie po rzucie byłej zawodniczki Artego, Martyny Koc, gdańszczanki zbliżyły się na jeden punkt (55:54), a w czwartej Conwright doprowadziła do remisu (61:61). Bydgoszczanki nie pozwoliły jednak nawet na sekundowe prowadzenie rywalek, ale szalę zwycięstwa wyraźnie na swoją korzyść przechyliły dopiero w ostatniej minucie spotkania.

W następnym ligowym meczu, 16 lutego o godz. 17,  Artego zmierzy się w Bydgoszczy z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Artego Bydgoszcz - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 78:70 (24:20, 22:16, 15:21, 17:13)

Artego: Morrison 23, Stanković 21, McBride 8, Międzik 7, Szott-Hejmej 6 oraz Poboży 4, Kuczyńska 3, Radocaj 3, Hombuckle 3

Politechnika Gdańska: Conwright 17, Pyka 13, Bujniak 11, Koc 9, Clarke 4 oraz Holopainen 8, Naczk 5, Szymańska 3, Duszkiewicz 0