Artego pokonało 99:58 w ostatnim meczu rundy zasadniczej w Siedlcach PGE MKK i zostało zwycięzcą rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet.

Tylko w pierwszej kwarcie siedlczanki postawiły opór liderowi koszykarskiej ekstraklasy. Drugie 10 minut zakończyło się pogromem 30:7 i było po meczu. Zwycięstwo przypieczętowało wygranie rundy zasadniczej przez Artego. Na drugim miejscu uplasowała się Wisła Kraków, która dzisiaj pokonała we Wrocławiu Ślęzę 71:70. Trzecie miejsce zajęło CCC Polkowice.

PGE MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 58:99 (18:19, 7:30, 16:27, 17:23)

PGE MKK: Mołłowa 19, Parysek-Bochniak 14, Lapszyński 13, Dusanić 10, Trzeciak 2, Stępień 0, Kondus 0, Gajw 0.

Artego: Adamowicz 20, Międzik 14, McBride 14, Stanković 14, O'Neill 13, Stallworth 8, Szott-Hejmej 5, Żurowska-Cegielska 4, Poboży 4, Bujniak 3.

W ćwierćfinale Energa Basket Ligi Kobiet  Artego zmierzy się z Basketem 90 Gdynia. Pierwszy mecz (rywalizacja do trzech zwycięstw) w Bydgoszczy już 3 kwietnia.