Tylko w pierwszej połowie Artego zagrało na poważnie. Niżej notowany Basket był bezradny wobec skutecznie i składnie grającej bydgoskiej drużynie. Wynik do przerwy 58:27 jest najlepszą ilustracją przewagi gospodyń.

Po przerwie trener Tomasz Herkt dokonał zmian w ustawieniu i desygnował do gry zmienniczki. Julie McBride zagrała niewiele ponad 21 minut i to pokazuje, że mecz nie był zbyt emocjonujący.

Do końca rundy zasadniczej zostały trzy kolejki. Artego zagra z Widzewem Łódź (wyjazd), Wisłą Kraków (u siebie) i Ślęzą Wrocław (wyjazd). W przypadku dwóch zwycięstw bydgoszczanki mają szansę obronić drugie miejsce w tabeli na koniec rundy zasadniczej.

Artego Bydgoszcz – Basket Gdynia 94:60 (30:17, 28:10, 21:22, 15:11)

Artego: Koc 18, Carter 18, McBride 15, Morris 14, Mowlik 11 oraz Krężel 10, Bekasiewicz 4, Faleńczyk 2, Szybała 2, Gatling 0.

Basket: Dorogobuzowa 11, Brown 10, Stankiewicz 9, Gala 3, Jakubik 3 oraz Miłoszewska 12, Adamowicz 7, Naczk 3, Różyńska 2.