W meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego rozgromiło we własnej hali lubelską Pszczółkę 86:55.

Artego nie miało problemów z pokonaniem Pszczółki Lublin. W pierwszej połowie na jeden punkt przyjezdnych gospodynie zdobywały prawie dwa i do przerwy prowadziły różnicą 21 punktów. W trzeciej kwarcie akademiczki z Lublina odrobiły część strat, ale w ostatnich 10 minutach piłka wpadała niemal tylko do kosza lublinianek.

Optymizm po wysokim zwycięstwie nad szóstą w tabeli Pszczółką mogła jedynie obniżyć kontuzja stawu skokowego Julie McBride, zwłaszcza że bydgoszczanki już w sobotę pojadą do Gorzowa Wlkp. na trudny mecz z InvestInTheWest AZS AJP.

Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86:55 (28:14, 18:11, 17:22, 23:8)

Artego: Stanković 20, Międzik 19, Stallworth 17, McBride 10, O'Neill 10, Żurowska-Cegielska 6, Adamowicz 4.

AZS UMCS: Fitzgerald 15, Butuluja 14, Dorogobuzowa 11, Witkowska 6, Dobrowolska 3, Cebulska 3, Mistygacz 2, Poleszak 1, Kędzierska 0.